ye-logo.v1.2

Позивний «Bravo 09»: «Бої в місті та на відкритій місцевості – це дуже різні речі»

Суспільство 444
8 полк спеціального призначення ССО ім. Князя Ізяслава Мстиславича продовжує очищати українські землі від ворогів
8 полк спеціального призначення ССО ім. Князя Ізяслава Мстиславича продовжує очищати українські землі від ворогів. Фото: facebook.com/8regimentUkraine

Спецпризначенець розповів про моральний дух, Запорізький напрямок та прилади нічого бачення.

«Більшої кількості мотивованих людей на одному, грубо кажучи, квадратному метрі, я в армії не зустрічав, - слова військового за позивним «Bravo 09» з 8-го полку Сил Спеціальних Операцій наводять на фейсбук-сторінці підрозділу. - Я зрозумів: так має виглядати підрозділ, в якому хочеться служити. Тобто всі розмови, вся діяльність, все крутилося навколо якогось саме професіоналізму. Тобто всі люди розмовляли, в основному, про військове – починаючи з одягу, закінчуючи спеціальностями, якимись історіями, задачами, досвідом. Тобто ось ця вся атмосфера перед початком Q-курсу вже тоді, грубо кажучи, змотивувала і пройти селекцію, і пройти Q-курс, і приєднатись до чогось, що реально надихає служити навіть по цей день».

«Bravo 09» працював на багатьох напрямках. Був і на Бахмутському, і на Запорізькому. «Якщо чесно, іноді ми сумували за Бахмутом на Запорізькому напрямку, - каже він. - Бої в місті та на відкритій місцевості – таки це дуже різні речі. В Бахмуті, як-не-як, все одно ти відчував себе іноді більш захищеним, тому що там була забудова, там були підвали. В Запоріжжі, в принципі, як ти виходив – ти себе захищеним ніде зовсім не почував. З конкретного, що нам вдалося тоді, це застосувати FPV-дрони зі скидами та просування групи одночасно. Що вдавалося, це зайти вночі, зайняти там першу позицію в окопі, потім дочекатися світлої пори доби. І коли FPV-дрон з майстерним нашим одним пілотом закидав гранати в кожну з цих нір або в кожен бліндаж, противник, навіть не знаючи, що є вже група, всередині в цих окопах, міг відходити, відступати. Ми потім підтягувались, і вночі, коли противник повертався, влаштовували засідку».

Понад рік тому спецпризначенці в районі Лиманського наступу заходили в тил противника по лісистій місцевості. Як зізнається «Bravo 09», для нього це був неабиякий досвід. Адже в радіусі 8 кілометрів навколо наших захисників не було жодного іншого підрозділу, який би міг прийти на допомогу. Потрібно було зробити засідку, а потім повернутися назад. Операцію провели успішно.

Підтримувати моральний дух на фронті військовим допомагають жарти. «У нас є слово «вєчєріночка», то на будь-які задачі чи виходи. Ми можемо перед цим один з одним жартувати, що от зараз буде «вєчєріночка», треба готуватися до «вєчєріночки», - каже він. - Тобто починають вже всі посміхатися, коли ми безпосередньо перед виїздом».

Пригадуючи кампанія по Роботіно та інших напрямках на Запоріжжі, то боєць 8-полку каже, що це були виключно нічні операції. І, як зізнається, завдяки одному з проєктів, який допоміг із великою кількістю якісних приладів нічного бачення, більша частина його групи змогла укомплектуватися якісними «нічниками». «Вже потім ми мінялись – хто не залучався, просто передавав свої нічні прилади тому, хто в більш активну фазу застосовувався. Але без цих «нічників», я думаю, половина з того, що ми зробили, була б неможлива», - констатує «Bravo 09».

Читайте також - Боєць 8-го полку ССО: «Найбільше закарбувалися в пам'яті Бахмут і Запоріжжя»

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую