ye-logo.v1.2

Пережити кризу: стратегії та поради Jooble для пошуку роботи в умовах війни На правах реклами

Суспільство 698
Поради для спеціалістів як зробити пошук зайнятості успішним
Поради для спеціалістів як зробити пошук зайнятості успішним. Фото: ua.jooble.org

Воєнний стан та криза на ринку праці можуть ускладнювати процес пошуку роботи. Експерти Jooble діляться стратегіями та дають корисні поради для працевлаштування.

Хоча кількість вакансій на українському ринку праці у 2024 році досягла довоєнного рівня, у деяких сферах досі спостерігається підвищена конкуренція. Через кризу, яку вже зазнали сфери IT, дизайну, менеджменту, маркетингу, компанії все частіше змушені скорочувати працівників або переводити у резерв. Сьогодні разом з експертами ми дамо поради для пошуку зайнятості в умовах війни. До речі, якщо вас цікавлять вакансії у військових частинах або будь-яка інша спеціальність, на сайті Jooble можна ознайомитися з новими вакансіями.

Ефективна стратегія для пошуку зайнятості: як отримувати нові робочі пропозиції?

Щоб пошук роботи був результативним, необхідно продумати стратегію з етапів, що приведуть до бажаної посади. Так ви чітко зрозумієте які дії необхідно виконувати на цьому шляху та не будете витрачати час на перегляд вакансій та відвідування співбесід, які не відповідають вашим вимогам. Разом з експертами компанії Jooble ми склали орієнтовний план кроків для шукачів.

№1. Визначення кар'єрних пріоритетів

Подумайте які критерії є головними для вас при виборі позиції. Для когось головними є рівень заробітної плати та вигідні умови співпраці, в той час, як для інших – отриманий досвід та можливості кар'єрного зростання. Для детального аналізу своїх пріоритетів можна відповісти на наступні запитання:

  • В якій сфері повинна працювати компанія?
  • У які проєкти ви хочете бути максимально залученими та що буде входити у вашу зону відповідальності?
  • Якими ви бачите свою команду та керівників?
  • Які знання та вміння ви хочете здобути на новому місці роботи?
  • У якому рівні доходів ви зацікавлені?

Визначення кар'єрних цінностей можна поєднати з переглядом оголошень або тимчасовою зайнятістю. Тому тут буде доречним згадати про сайт Jooble, де зараз пропонуються тисячі вакансій за будь-яким запитом, наприклад, «робота доглядальниця». 

№2. Перегляд вакансій у всіх можливих джерелах

Серед шукачів сайти з пошуку зайнятості є найпопулярнішим методом отримання цікавих вакансій. Але ви також можете знаходити додаткові пропозиції на таких ресурсах:

  • офіційні сайти та сторінки в соцмережах компаній;
  • професійні спільноти;
  • LinkedIn;
  • групи та чати з оголошеннями у месенджерах.

У перерахованих джерелах іноді можна вибрати вакансію, яка не була розміщена на інших ресурсах та має нижчий рівень конкуренції. 

№3. Активний нетворкінг

Деякі компанії мають приховані вакансії, на які вони шукають працівників за допомогою рекрутерів або рекомендацій співробітників. Саме тому, щоб отримувати цікаві пропозиції, важливо підтримувати зв'язок з колегами та повідомляти їх про те, що ви шукаєте роботу. 

№4. Систематичні відгуки на вакансії

В умовах підвищеного рівня конкуренції на ринку праці, чим більше резюме ви надсилаєте, тим краще ваші шанси отримати запрошення на співбесіду та знайти роботу. Експерти рекомендують на початку кожного тижня ставити собі ціль, наприклад, 30 відгуків на тиждень. 

№5. Розвиток соціальних мереж

Зараз соціальні мережі є не тільки потужним інструментом для нетворкінгу, але й демонстрацією своєї експертності та привернення уваги рекрутерів. За статистикою, фахівці, які розміщують портфоліо в Instagram, показують робочий процес, діляться новими методиками та підходами у TikTok та Stories, отримують пропозиції співпраці у два рази частіше.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую