ye-logo.v1.2

На Хмельницькій АЕС стартувало будівництво п'ятого та шостого енергоблоків

Суспільство 655
Презентація щодо старту проєкту відбулась у суботу, 13 квітня
Презентація щодо старту проєкту відбулась у суботу, 13 квітня. Фото: Сергій Тюрін

Їх будуть зводити за американською технологією Westinghouse.

На Хмельницькій АЕС почали підготовку до зведення енергоблоків ХАЕС-5 та ХАЕС-6. Нині на будівельних майданчиках вже заливають бетон, повідомив перший заступник начальника Хмельницької ОВА Сергій Тюрін.

«Почалися підготовчі роботи для будівництва градирень майбутніх енергоблоків, які будуть збудовані для посилення енергетичної незалежності України», - зауважує посадовець.

Загалом на хмельницькому енергетичному підприємстві має з'явитись чотири нових реактори. Наразі також триває підготовка до добудови енергоблоків №3 та №4. Їх будуть зводити ще за радянським проєктом. Утім, каже директор «Енергоатому» Петро Котін, з урахуванням експертиз американської компанії Westinghouse - щоб довести проєкт до сучасних норм безпеки.

Натомість п'ятий та шостий енергоблоки будуть зведені за американською технологією Westinghouse АР1000. За подібною розробкою вже діють 6 атомних енергоблоків у Сполучених Штатах Америки.

Будівництво енергоблоків фінансуватимуться компанією «Енергоатом» без залучення державних коштів. Однак вартість проєкту ще не узгодили. Про це заявив директор компанії «Westinghouse» Патрік Фрагман у коментарі Суспільному: «Щодо того, скільки це буде коштувати, це якраз наступний крок, який ми збираємося обговорювати і планувати нашу подальшу співпрацю».

За планами, будівництво завершиться за декілька років.

Раніше сайт «Є» писав, що про цей проєкт думають у громадах спостережної зони, а також яких гарантій вони потребують.

Читайте також: Хмельничанин на власній СТО відремонтував більше сотні автівок для ЗСУ

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую