ye-logo.v1.2

Закон про мобілізацію опубліковано: коли він вступить в силу

Суспільство 2590
Закон опублікували 17 квітня
Закон опублікували 17 квітня. Фото: скрін зі сторінки видання "Голос України"

Документ оприлюднили в офіційному парламентському виданні Голос України.

Сьогодні, 17 квітня, в офіційному парламентському виданні «Голос України» опублікували Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку». Тож це означає, що він набере чинності через місяць із наступного дня його опублікування, тобто, у суботу, 18 травня.

Нагадаємо, 11 квітня Верховна Рада ухвалила в другому читанні законопроєкт про мобілізацію №10449. За відповідне рішення проголосували 283 нардепи. А вчора, 16 квітня, Закон підписав президент.

У Законі «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку» прописали мобілізаційні норми: кого призиватимуть, кого ні, хто має відстрочку та бронь, як відбуватиметься запровадження базової військової служби тощо.

Також парламентарі вилучили із законопроєкту положення про демобілізацію військових через 36 місяців служби.

Згідно із законом, підлягають мобілізації тільки за бажанням: особи з інвалідністю (на військову службу за контрактом), особи, звільнені з полону, особи віком до 25 років, які пройшли базову загальну військову підготовку або базову військову службу.

Звільнені строковики переходять у мобілізаційний ресурс відповідно до загальних правил (з 25 років). Базова військова служба починається з 1 вересня 2025 року.

Громадяни, які перебувають на військовому обліку, можуть у добровільному порядку створити особистий електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного або резервіста.

Усі громадяни України, які перебувають на військовому обліку, мають протягом 60 днів з моменту набрання законом чинності уточнити свої облікові дані через центри надання адміністративних послуг або електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста, або у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за місцем свого перебування або знаходження.

Також законом передбачено, що у період проведення мобілізації громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років зобов'язані мати при собі військово-обліковий документ та пред'являти його за вимогою уповноваженого представника ТЦК та СП або поліцейського, а також представника Державної прикордонної служби України у прикордонній смузі, контрольованому прикордонному районі та на пунктах пропуску через державний кордон України.

Визнані обмежено придатними повинні пройти переогляд протягом 12 місяців. Ті, хто отримав II чи III групу інвалідності після 24 лютого 2022 року, окрім військовослужбовців, — мають пройти повторний медогляд.

Детальніше із нормами Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку» можна ознайомитися, завантаживши його на сайті Верховної Ради України тут.

Читайте також: Втрати ворога на ранок 17 квітня

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую