FacebookInstagramRSSTwitterViberTelegramYouTubeTelegramViberWhatsApp ФотоВідеоКількість переглядів
21 Червня, 2024

Папороть з одним листком та «язиком вужа»: рідкісну рослину зафіксували в Нацпарку на Хмельниччині

На території нацпарку цю рослину можна зустріти вкрай нечасто. Фото: НПП "Мале Полісся"

Рослина належить до регіонально рідкісних видів.

На півночі Хмельниччини співробітники Національного природного парку «Мале Полісся» зафіксували на знімках рідкісну папороть. Її назва - вужачка звичайна (оphioglossum vulgatum). Це багаторічна трав'яниста папороть родини Вужачкові.

Як розповідають в НПП «Мале полісся», ця реліктова рослина заввишки виростає в 5-10 сантиметрів, має один листок яйцеподібно-овальної форми жовтувато-зеленого кольору та спороносний колоском, який спороносить з червня по серпень.

До слова, як зазначають науковці, латинська назва виду «оphioglossum» походить від слів «офіс» – змія та «глосса» – язик і пов'язана з формою верхівки колоска, що нагадує язичок вужа.

«Ця невеличка, малопомітна та навіть чудернацька рослина росте у добре зволожених місцях: на вологих луках, узліссях, серед чагарників, у вологих листяних лісах та ярах, а також поблизу берегів водойм», - зазначають в «Малому Поліссі».

І додають, що на території нацпарку «Мале Полісся» вужачку звичайну можна зустріти нечасто. Її також внесено до списків регіонально рідкісних видів рослин більшості регіонів України.

Латинська назва виду «оphioglossum» походить від слів «офіс» – змія та «глосса» – язик і пов'язана з формою верхівки колоска, що нагадує язичок вужа. Фото: НПП "Мале Полісся"

Читайте також: Південний Буг: наскільки річка забруднена на Хмельниччині й чи можна там купатися