ye-logo.v1.2

У селі готові під трактор лягти,

Суспільство 3611

щоб не допуститивстановлення антени. Проти виступає сільська громада Великих Орлинців Красилівського району, сільський голова - “за”

Село гуде як стривожений вулик. Ось вже протягом декількох місяців поспіль більшість мешканців Великих Орлинець Красилівського району виступають проти встановлення на одній з околиць населеного пункту антени стільникового зв'язку. Вони сподіваються на підтримку сільського голови Олександра Кливака. Проте очільник місцевої громади займає зовсім протилежну позицію. «Цікаво, чому народний обранець, не підтримує селян, а навпаки?!», - запитують у СМС-повідомленні до редакції читачі нашої газети.

Здихають курчата, лисіють корови

Свій протест проти встановлення антени стільникового зв'язку люди пояснюють тим, що вона негативно впливатиме на самопочуття і здоров'я не тільки сьогоднішніх мешканців Великих Орлинець, а й наступних поколінь. Багато з них, як, наприклад, колишній керівник місцевого сільгосппідприємства Василь Ткачук, користуються думкою свого земляка, котрий очолює в Москві один з галузевих підрозділів зв'язку. Мовляв, це міна сповільненої дії, яка дасть про себе знати не завтра чи післязавтра, а через декілька років, а, можливо, й десятиліть.
“Вчені доводять, що мобільний телефон впливає на людський організм, а що вже говорити за антену, потужність випромінювання якої у багато тисяч разів більша. Достатньо того, що нас й так тими антенами обснували. Ще тільки антени стільникової не вистачає. Я нічого не маю проти цього оператора, навіть свого часу думав, аби придбати стартовий пакет і стати його постійним користувачем. Але ж споруджувати антену потрібно не біля села. Довкола Великих Орлинець є багато місць, де вона не буде так сильно впливати на здоров'я людей, - каже Василь Михайлович.
Люди розповідають, що після встановлення антен мобільного зв'язку у мешканців сусідніх сіл, які живуть неподалік цих об'єктів, почали здихати курчата, лисіти корови.
“Коли ми почали вивчати питання, чому люди проти встановлення на околиці села антени, то з'ясовується, що їх найбільше лякає радіаційне випромінювання, яке йтиме від неї. А всі переживають за здоров'я, якого у населення й так немає. А тим паче, щоб полікуватися, потрібні великі кошти. В нас і без радіації повітря забруднене. На моє прохання представник телекомунікаційної компанії дав прочитати брошуру про те, чи може нести шкоду для здоров'я антена стільникового зв'язку. Скажу відверто, там досить гарно все написано, що вона не впливатиме на самопочуття людей. Але справа в тім, що й в Конституції України багато прав записано, та далеко не всі вони виконуються”, - заявила у розмові зі мною депутат сільської ради, яка відмовилася називати своє прізвище.
Дізнавшись про приїзд журналіста, з різних кінців села почали сходитися люди, аби висловити своє невдоволення майбутнім спорудженням антени стільникового зв'язку.
“Нам вистачає й трьох високовольтних ліній, які йдуть по наших садибах, та смітників, що розміщені на берегах річки Загребелька і забруднюють її. Хто захотів цієї вишки, то хай поставить у себе на подвір'ї. Побачимо, як йому будуть за це дякувати діти та онуки. Я виступаю категорично проти”, - каже Олена Куян.
Її підтримують інші сільські жінки і заявляють, що готові навіть під трактор лягти, аби не встановлювати антени стільникового зв'язку. Вже один раз, коли робили розмітку. повитягували й повикидали кілки. І ще будуть викидати.
Споруджувати об'єкт мають наміри за двісті метрів від околиці села, поблизу колишньої цегельні.
“Ви подивіться, яке там місце гарне. Тільки б впорядкувати його. Є сад, в якому яблука, горіхи рясно родять. Діти постійно ласують тими плодами. Для селян це ще й єдине місце, де можна випасати свою худобу”, - говорить пенсіонерка Ніна Луцюк.
Втім, у Великих Орлинцях, за словами сільського голови, є люди, які його підтримують і готові навіть, аби антену стільникового зв'язку встановили на їхніх садибах. Хотів почути і їхню думку з цього приводу. Проте, скільки не ходив сільськими вулицями, не знайшов жодної такої людини.

“Те, що громада виступає проти – то їхнє право”

Місце встановлення майбутньої антени двічі оглядали фахівці. І відразу після того селом прокотилися хвилі протесту. Ось і нещодавно люди зійшлися до клубу, щоб обговорити це питання, запросили сільського голову Олександра Кливака. А він не прийшов, посилаючись на те, що на вихідний день у нього вже давно були сплановані особисті справи.
Директор місцевої школи, депутат районної ради Володимир Юрчук переконаний, що селяни зовсім по-іншому сприйняли б встановлення антени стільникового зв'язку на околиці Великих Орлинець, якби мали більше інформації.
“Треба зібрати людей, розповісти їм, показати всі за і проти від встановлення цього об'єкта. А вони зроблять свій вибір. Я виступаю за те, щоб антена не несла загрози здоров'ю людей. Її треба споруджувати на безпечній від населеного пункту відстані”, - каже Володимир Степанович.
Не маючи об'єктивної інформації, селяни намагаються різними способами висловити свій протест. Наразі сільський голова Олександр Кливак переконаний, що це нічого не дасть.
“Рішення про будівництво антени стільникового зв'язку приймала не сільська рада. Це питання постало ще за мого попередника. І він також ні при чому, є розпорядження, підписане головою райдержадміністрації. А те, що громада виступає проти, то їхнє право”, - заявляє Олександр Кливак.
У райдержадміністрації ж переконують, що подібного розпорядження ніхто не підписував.
Виступаючи за встановлення на околиці Великих Орлинець антени стільникового зв'язку, сільський голова ще й досі достеменно не знає, яка користь від цього буде громаді, які кошти надходитимуть до сільського бюджету. Як поставлять, тоді побачимо, каже він. Очільник місцевої влади не приховує, що, коли постало питання спорудження вишки на межі між територіями Антонінської селищної та Великоорлинецької сільської ради, то він наполягав на тому, аби об'єкт зводили саме на великоорлинецьких землях. За це представники оператора мобільного зв'язку обіцяли подарувати для сільської ради та клубу металопластикові вікна на суму десять тисяч гривень.
“А ще казали, що після встановлення вишки в Інтернет можна буде безперешкодно заходити. Бо майже всі студенти, коли приїжджають додому, йдуть в сільську раду, відправляються до знайомих в Старокостянтинів чи Красилів, аби знайти необхідні матеріали для навчання. Я за встановлення вишки, бо довіряю фахівцям, котрі переконують, що антена, яка буде встановлена на висоті сімдесят п'ять метрів, завдаватиме менше шкоди, ніж мобільний телефон, який ми щодня носимо при собі. Люди могли б мені не вірити, якби мешкав в іншому селі, а я ж живу в тому кутку, де мають ставити вишку і не переживаю, що вона шкодитиме моєму здоров'ю. У вісімдесятих роках в числі перших брав участь в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і, слава Богу, живий до цього часу. Он в сусідніх Антонінах вишка стоїть у центрі села, а в Закриниччі біля антени дві хати споруджено. І все нормально”, - каже Олександр Кливак.

Ситуація навколо спорудження антени стільникового зв'язку у Великих Орлинцях з кожним днем все більше загострюється. Не вийшло селянам провести схід села, то вони почали збирати підписи проти встановлення вишки. Із чотирьох з половиною сотень дорослого населення, свій протест в письмовій формі уже засвідчили 159 чоловік. Збір підписів триває й далі. Чи зреагує на це місцева влада, чи піде проти волі громади?
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую