ye-logo.v1.2

Без дистанційного? Як відбуватиметься навчальний процес у школах Хмельницького

Суспільство 955
Навчальний процес цього року будуть організовувати, опираючись на досвід минулих років. Але дистанційного навчання хочуть уникнути
Навчальний процес цього року будуть організовувати, опираючись на досвід минулих років. Але дистанційного навчання хочуть уникнути. Фото: shutterstock.com

Дистанційна форма навчання негативно впливає на ефективність освіти, кажуть у профільному Департаменті.

Новий навчальний рік для школярів має початись за партами. У Хмельницькому планують мінімізувати можливість дистанційного формату навчання. Про це сайту «Є» розповіла виконувачка обов'язків директора Департаменту освіти та науки Хмельницької міськради Ольга Кшановська.

«Попередньо, ми розглядаємо, щоб максимально відмовитись від дистанційної форми навчання. Оскільки розуміємо, що і COVID-19, і війна дають не найкращі показники по результативності. Відповідно, хочемо максимально використовувати наші будівлі і укриття для того, щоб освітній процес був у очному форматі», - каже вона.

Сім навчальних закладів у громаді матимуть сховища, які зведені з «нуля». Їх отримає СЗОШ №12 (на 600 осіб), СЗОШ №19 (400 осіб), Шаровечківська загальноосвітня школа (на 200 осіб), дитсадок №15, Хмельницька СЗОШ І-ІІІ ступенів № 13 імені М.К. Чекмана (на 300 осіб), ДНЗ № 23 (на 220 осіб) та ліцей № 6 (на 500 осіб). У планах ще декілька.

За словами Ольги Кшановської, деякі з них будуть готові на початку цього навчального року.

«Ми плануємо встигнути по деяких об'єктах закінчити роботи до 1 вересня. Можливо, деякі роботи ще затягнуться на плюс-мінус тиждень. Ті заклади, які не мали своїх укриттів, будуть продовжувати орендувати або використовувати укриття, які розташовані поблизу. Або, якщо їм не вистачає свого укриття, будуть переходити у дві зміни – так, як це було у минулі роки», - зазначила посадовиця.

Навчальний процес цього року будуть організовувати, опираючись на досвід минулих років. Наразі розглядають різні варіанти, додає Ольга Кшановська.

«В принципі у нас достатньо генераторів у навчальних закладах. Маємо вже досвід 2022 року, маємо досвід весни 2024 року, коли були відключення. Відповідно, знаємо як працювати. Тут акцент не тільки на освітлення, тут і акцент на харчування. Тому ми готуємося. Ми розуміємо, що осінньо-зимовий період може бути складним. Розглядаємо варіант задіяти максимально суботи, оскільки у нас такий був досвід також у 2022 році. Для того, щоб мати для себе певні резервні дні або навіть збільшити тривалість чи то осінніх, чи то зимових канікул у разі непередбачуваних ситуацій, які ми мали, наприклад, у 2022 році. Тому з закладами ці варіанти наразі теж розглядаємо. Схиляємось до того, щоб максимально, де є така можливість, відмовитися від дистанційного навчання», - зазначила Ольга Кшановська.

Разом із тим, зауважує посадовиця, ймовірності повернення до дистанційного формату не виключають.

«Ми повинні бути готові до різних форматів, до різних форм і швидко змінювати напрямок освітньої діяльності, тому що ми не знаємо, що нас може чекати завтра. Тому розглядаємо різні варіанти», - резюмувала Ольга Кшановська.

Зауважимо, що навчання у дистанційному форматі буде продовжуватися для учнів, які перебувають закордоном і далі здобувають українську освіту.

Читайте також: На Хмельниччині підтвердили новий підвид коронавірусу FLiRT: для кого він небезпечний

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую