ye-logo.v1.2

Фаберже неасфальтоване...

Суспільство 4285
Фото: Євгенія Дорофєєва

От чим нас ніколи не дивував рідний Хмельницький, то це назвами вулиць: Весняна, Весела, Зоряна чи Кленова... Ще трохи — з іменами місцевих героїв, кільканадцять - видатних українців. І тут уявіть собі, у нас з'явилася вулиця Карла Фаберже!

Що спільного з відомим ювеліром та названою на його честь вулицею, журналісти нашого видання відправилися з'ясовувати безпосередньо до людей, котрі тут мешкають.

Її ми знайшли попід лісом у районі дендропарку на Виставці. Порівняно з Дендропарковою, де більшість замків в мініатюрі вже обжиті, вулиця Фаберже - ще непримітна, неасфальтована, як то кажуть, наче діамант в болоті. Але вже обростає першими будиночками «на мільйон». Так що назва, власне, виправдана. Тут ще немає жодної вивіски з написом назви вулиці, але охочі жартувати робітники, які зводять будинки, запевняють: «У когось тут таки є яйця з діамантами...»

З гірки вулиця Фаберже в'ється прямісінько до лісу метрів зо триста. Це той район, який у нас прийнято називати «елітним», тому бідняки, за іронією долі, на вулиці Фаберже, найближчим часом навряд чи житимуть. Планується, що в майбутньому право в'їзду сюди матимуть лише її мешканці.

Як з'ясувалося, ці землі — ще не Хмельницький, і належали вони Стуфчинецькій сільській раді. Там кажуть, що про таку вулицю чули, але імені їй не давали, бо вона — за межами села. А це вже компетенція Хмельницької райдержадміністрації.

Власники ділянок зізнаються, що купували їх ще до кризи. І гроші за кожну доводилося викладати неабиякі. У гарномі місці клаптик на вісім соток обходився і у півсотні тисяч «зелених». Нині попит, кажуть, на землю трохи впав. Тай в ціні, той хто хоче продати, втрачає, як мінімум, вдвічі. Частину будинків тут будують на продаж. За коробку, кажуть, будуть правити не менше 120-130 тисяч «зелених».

Кому першому спало на думку наректи вулицю легендарним іменем ювеліра, нині тут не пригадують. Але те, що це була спільне бажання власників ділянок на вулиці, підтверджує кожен. «Ну, а як би ви назвали, - дивується Віктор, котрий добудовує тут собі оселю. - Ющенка чи Януковича? Чи може Лісова? Усе це не оригінально. А Фаберже, можливо, єдина в Україні».

А ви не знали?

Ювелір Його Імператорської Величності

Фаберже — це сімейство підприємців та художників-ювелірів, які керували однойменною ювелірною фірмою. Саме їхні вироби завоювали світову славу, ставши найдорогоціннішими сувенірами “срібної” епохи в Росії. Заснував відому фірму в Петербурзі Густав Фаберже - уродженець Естонії, француз за походженням. А в 1870 управління справами перейшло до його сина Петера Карла Фаберже, власне на честь якого і названа вулиця у Хмельницькому.

Якось на виставці в Москві вироби Карла Фаберже побачив імператор Олександра III - так глава ювелірної династії отримав звання «ювеліра Його Імператорської Величності». У 1885 році Олександр III доручив Фаберже виготовити пасхальне яйце в подарунок дружині імператриці Марії Федорівні. Замовлення перевершило всі очікування монарха, і з того часу дарувати роботи Фаберже в царській родині стало традицією. Для вінценосної сім'ї Романових Фаберже створив більше п'ятдесяти великодніх яєць - справжніх шедеврів ювелірного мистецтва. Усередині кожного був відтворений епізод з життя царської сім'ї, а коли яйце відкривалося, звучала прекрасна музика, відтворювана мініатюрним механізмом.

Сьогодні «яйця Фаберже» можна придбати в багатьох ювелірних магазинах. Але це лише звичайнісінькі підробки або точні копії, які, до речі, іноді коштують до п'ятисот тисяч “зелених”. Справжніх імператорських яєць у світі всього 54, всі вони коштують мільйони доларів і зберігаються або в держмузеях, або в приватних колекціях.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую