ye-logo.v1.2

«Калькулятор» вагітної: Дорогі діти

Суспільство 18765

Скільки потрібно наскладати грошей, аби «прилетів» лелека, дізнавалися наші кореспонденти

Живота ще не видно, а по кишені вже «б’є»
Звісно, перш за все, аби лелека «приніс» вам нащадка, потрібен чоловік. Хоча сучасні технології дозволяють обійтися і його мінімальними зусиллями... Далі експрес-тест на вагітність і німа відповідь на запитання: одна смужка – «ні» або дві – «так». Отак розпочинаються перші витрати майбутньої матусі, адже в середньому домашня діагностика на вагітність коштує близько 12 гривень. Якщо відповідь позитивна, щаслива майбутня мама зазвичай починає налягати на «вітаміни»: фрукти, овочі, фреші й інші корисні продукти. Витрати на них залежать від сезону і прихильності вагітної до всіляких делікатесів. Скажімо, дитина, зачата влітку, «обійдеться» дешевше, ніж та, що у сезон авітамінозу. Окрім того, вагітним зазвичай призначають препарати кальцію, фолієвої кислоти, «Йодомарин», «Магне В6» та інші – залежно від потреби.
Одяг для вагітної: модницям – дорожче
Якщо до п’ятого-шостого місця вагітності проблеми «що вдягнути» у жінок майже не виникає, для роботи і прогулянок годяться майже всі улюблені речі, а на свята ніхто не гребує навіть взуттям на підборах, то з часом кількість вбрання у гардеробі на щодень суттєво зменшується. Залишаються там здебільшого безформні сукні з завищеною талією, «бабусині» сарафани, «циганські» спідниці і купа спортивного одягу, на кшталт чоловікових футболок і кофтин. І майже кожна жінка, що чекає дитину, поспішає до магазину, аби потішити себе хоч чимось гарненьким.
Вагітним, які бажають завжди виглядати як у дівоцтві – «на всі сто», ще дорожче. Адже більшість одягу, походити в котрому доведеться так недовго, коштує, як хітові речі сезону. Відшукати хоч щось (окрім футболок, білизни і найпростіших сорочок) дешевше за 150 гривень, у Хмельницькому майже нереально. Окремо доведеться витратитися на хоча б одну пару зручного взуття, новий бюстгальтер і, якщо ваша майбутня дитинка виявиться «зимовою» – верхній одяг.
Обов’язкові аналізи від 410 гривень
На 10-11 тижні розпочинається найцікавіше і найдорожче: доводиться ставати на облік. «Окуліст, УЗД нирок, перевірка щитоподібної залози, аналіз крові з пальця на цукор, – перераховує свої перші консультації і аналізи новоспечена мама Марина з Хмельницького, – їх роблять безкоштовно. А ось генетичні тести – платні. На виявлення хвороби Дауна – 170 гривень і плацентарний – 240 гривень. А ще ж ультразвукове дослідження. Його майбутній мамі потрібно пройти як мінімум тричі – по 80 гривень (хоча на дверях кабінету і причіплена табличка «по запису – безкоштовно»). І ще 50 гривень – якщо бажаєте знати стать дитинки».
«Окрім того аналіз на торч-інфекеції, – долучається до розмови Маринина подруга Ірина, з якою вони разом прогулюються парком з дитячими візочками. – Якщо взяти талончик у пологовому будинку, офіційно його роблять безкоштовно. Але не всі дільничні у жіночих консультаціях говорять про це, що його можна взяти. І треба йти робити платний (320 гривень)».
«Четвертак» за гарне ставлення
«А ще мені доводилося «дякувати» дільничній лікарці, – продовжує Марина, – за огляд і за те, аби не гиркала. Вона сама давала мені зрозуміти, коли виходив термін «проплати». Зате після вручення «подяки» лікарка змінювалася просто на очах. Брала мою руку у свою. Казала, що все буде добре і називала мене «доцею».
Генетичні митарства
Іншими словами повторні генетичні аналізи, нарікають молоді мами, інакше і не назвати. Хмельничанка Катерина, яка кілька днів тому стала мамою, своє ходіння по муках згадує не вельми охоче. «Результати генетичних аналізів були поганими, – пригадує жінка, – сказали, що треба робити їх повторно, а можливо і до Києва їхати знадобиться. Коли я прийшла на повторні аналізи – черга на них тягнулася через увесь коридор. До столиці їхати, слава Богу, не довелося, але заплатили «кругленьку» суму. І не одна я, судячи з тієї довжелезної черги до генетика і вагітних, з якими знайомилася в пологовому вже після того».
«Список породіллі» – 25 копійок
Цей невеличкий клаптик паперу, який видають у кожному пологовому будинку, містить майже всю необхідну інформацію, про те, що повинна покласти до сумки вагітна, збираючись до пологового будинку. У тому числі і «придане» для малюка. «Ці 25 копійок – це такий примітив, – обурюється Марина, – особливо, враховуючи скільки грошей іде у вагітної на всілякі аналізи і консультації».
У цьому переліку все, ніби більш менш зрозуміло: дві нічні сорочки (50-60 гривень одна), халат (від 100 гривень), змінне взуття і взуття для душа (від 50 гривень кожна пара), 3-4 бюстгальтери для годування дитини (від 50 гривень), одноразові і багаторазові пелюшки (12-26 гривень), підгузки, мінеральна вода (від 5 гривень), дитячі «розпашонки» (від 15 гривень), шкарпетки (5-15 гривень), рукавички стерильні – 8-10 пар (4 гривні пара), рукавички нестерильні –1 упаковка…
Пологи – від 500 гривень, кесарів розтин – від 4 тисяч гривень
І це за умови, що пологи пройшли без ускладнень, не потрібно ніяких дорогих ліків, і породілля не вимагає «Vip-палати». Такі суми називають нам новоспечені хмельницькі батьки. Звісно, неофіційно. Мовляв, можливо іще народжувати доведеться, навіщо псувати стосунки з медиками. Тим паче самі давали… Адже народна мудрість про те, що беруть тільки там, де дають – незаперечна. Хтось скаже, «а я принципово нікому не платив би, чи не платила б». Серед опитаних нами подружніх пар з новонародженими дітьми, дві «принципові», таки, виявилися. Розповідають, що в обох випадках ініціаторами «безкоштовних пологів» стали жінки. Кожна з них уже народжувала, знала що й до чого, і не мала жодного бажання зайвий раз витрачатися. Хоча, здебільшого, коли йдеться про власну дитину усі принципи – коту під хвіст. Власне чадо – далеко не те, на кому варто економити. Тим паче, ніхто не знає, коли вдасться назбирати грошей на ще одне, і чи вдасться це зробити коли-небудь взагалі.
Щодо того, кому треба «дякувати», думки матусь різняться. Одні кажуть, що з лікарем варто домовитися заздалегідь, аби бути на сто відсотків упевненими, що все під контролем. Інші притримуються того, що варто покластися на успіх і віддячувати тим медикам, що працювали на зміні під час пологів. Мовляв, так значно дешевше.
Дитячі покупки на «недитячі» гроші
Тут все залежить від уподобань і того, скільки грошей наскладало подружжя на поповнення. Найдешевший дитячий візок на хмельницькому товчку можна купити за тисячу гривень, хоча є й такі, що коштують 10 тисяч і більше. Ліжечко обійдеться в середньому у півтори тисячі, щоправда лише «кістяк». За матрац (від 200 гривень), «захист» (від 200 гривень), дитячу постільну білизну (від 100 гривень), ковдру (від 80 гривень), конверт (від 60 гривень), пелюшки і одежину доведеться викласти ще чималеньку суму. Оптимальний варіант – дочекатися, доки народить хтось із подруг чи рідних, а точніше – доки чуже маля виросте з тих речей, а тоді вже «заводити» своє.

За найскромнішими підрахунками (за умови, що вагітність перебігатиме без ускладнень, у теплу і багату вітамінами пору року, а жінка не «крутитиме носом» перед шафою і за столом і не жадатиме делікатесів, народить без проблем і без попередньої домовленості з лікарями, лежатиме у звичайній палаті, швидко одужуватиме, погодиться на недорогі візок і ліжечко, дитячий одяг візьме у подруги, а про іграшки та аксесуари для немовляти подбають рідні й друзі) «приліт» лелеки обійдеться у суму від 6 тисяч гривень.

Коментарі:

Варвара 08.11.2011 09:41

Якщо порівняти з іншими українськими містами, то виходить, що "хмельницькі" малятка не такі вже й "дорогі"

http://life.pravda.com.ua/society/2011/10/25/88256/  

irina davidiuk 07.11.2011 22:39

Не все так страшно і трагічно))) 1. Генетичні аналізи жінка здає по бажанню, тобто лікар рекомендує, а жінка вирішує сама, здавати чи ні. 2. Аналіз крові на TORCH-інфекції здають на Зарічанській в жіночій консультації безкоштовно за наявності міської прописки. На авідність (другий аналіз за потребою) здають в пологовому будинку в медцентрі Салюс, вартість 35 грн. 3. УЗД дослідження в пологовому будинку за попереднім записом дійсно безкоштовне, але якщо мамочка хоче побувати на прийомі саме в заввідділенням, то тоді вже 80 грн. Хоча і інші безкоштовні спеціалісти рахують кількість відділень у сердечку дитинки, і міряють комірцеву зону, носогубний відділ, бачать тонус матки, положення плоду, зрілість і розташування плаценти, примірну масу дитинки і якість плідних вод. А стать так уже й принципово знати? 4. В пологовий будинок ніхто не змушує брати нові халат, нічні сорочки, тапочки... Хіба дома жінка цього не має? Достатньо випрати і випрасувати речі перед орієнтовною датою пологів. 5. "Гиркаючого" лікаря можна уникнути, ставши на облік в іншого спеціаліста в своїй поліклініці, в тій же консультації або в пологовому. 6. Дякувати чи не дякувати в пологовому будинку лікарям - справа особиста. Кожна жінка, особливо хто не вперше народжує, вирішить це сама. Зараз спостерігається тенденція залучення партнерів або родичів до пологів. Лікарі не те, що не проти, а взагалі за партнерські пологи, тому мама у такий відповідальний і хвилюючий момент не одна, не така розгублена. 7. Відкрийте цю ж таки газету "Є!" - тут безліч оголошень про продаж потриманих колясок у хорошому стані, дитячих речей, ліжечок, одягу для вагітних і малят. 8. І наостанок. Не лякайтеся самі і не лякайте лелеку))) Завжди існує економ-варіант, треба лише спокійно подумати. Хай Ваш лелека принесе Вам радість))) P.S. Автору: висловлюйтесь коректніше. Заводять песиків, кошенят, морських свинок, папужок. Дітей чекають, народжують, планують))) P.P.S. Сама чекаю лелеку)))

Ірина 04.11.2011 15:29

6 тисяч - це розцінки для райцентра. Ви бачили по чому зараз каляски на базарі і дитячі речі? Я вже не кажу про дитячі магазини! Дорослого можна дешевше одягнути, ніж немовля. За 1 тисячу каляски зараз ніде не знайдете. 3 тисячі коштує нормальна каляска для дитини, не менше.

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую