ye-logo.v1.2

У Старокостянтинові голодуюють дві жінки

Суспільство 3255
Фото: автора

Голодування як надзвичайний захід протесту проти бездіяльності правоохоронних органів та влади об’єднав двох жінок, які з минулого четверга щодня простоюють під вікнами Старокостянтинівської міської ради

Ганна Подупала скаржиться, що в неї вкрали четверо верхових коней, на яких влітку проводили тренування і виступали з театралізованими виставами юні члени міської організації народного козацтва. “Спочатку міліція жваво взялася за розслідування цієї справи, а потім чомусь все зам’яли”,– каже жінка. Пані Ганна переконана, що тут не обійшлося без втручання міської влади.
А інша голодуюча, Тетяна Іващук, ніяк не може добитися справедливості стосовно земельної ділянки. “Чверть століття тому знесли мій приватний житловий будинок, біля якого було двадцять п’ять соток городу. Натомість міська рада виділила квартиру, а землі не дали. Але тоді я цим не дуже переймалася, оскільки чоловіку, який працював у лазне-пральному комплексі військової частини, на роботі виділили десять соток для вирощування городини”, – скаржиться жінка. За її словами, шість років тому лазне-пральний комплекс з більше як двома гектарами землі військові передали Старокостянтинівській міській раді, котра віднесла цю ділянку до земель житлової та громадської забудови, присвоївши адресу: провулок Стельмаха. Невдовзі її розподілили між індивідуальними забудовниками. Оскільки пані Тетяна не мала ніяких підтверджуючих документів, то міська рада відібрала у неї городню ділянку. Аби її повернути назад, жінка звернулася із заявою до міського голови Миколи Мельничука. “Проте чомусь не взяли мою заяву до уваги. Безпідставно відмовили у виділенні землі і Ніні Войцешиній, яка також користувалася наділом військовиків. Для ведення городництва нам пропонують ділянки в іншому місці. А по провулку Стельмаха, що розташований у вигідному місці на узбережжі річки Случ, виділили землю лише керівникам підприємств, бізнесменам, депутатам та іншим відомим і впливовим у Старокостянтинові людям”, – ніяк не може зрозуміти жінка. Протягом шести років Тетяна Іващук з Ніною Войцешиною шукають справедливості у владних та правоохоронних інстанціях.
Та, як з’ясовується, ті, хто свого часу отримав земельні ділянки по провулку Стельмаха під забудову і спорудив на них житло, тепер опинилися ще у гіршій ситуації. “Після того, як міська рада виділила десять соток по провулку Стельмаха, я виготовив державний акт на земельну ділянку та всі необхідні документи для ведення будівництва. У 2008 році взяв 130 тисяч доларів кредиту. А коли будинок загальною вартістю понад півтора мільйона гривень звів і перебрався із сім’єю туди жити, то прийшла судова повістка: мене запрошували на засідання як третю особу для скасування мого ж державного акта про право власності на землю”, – розповідає бізнесмен Сергій Чаплинський. Чоловік каже, що аналогічні повістки отримали і його сусіди. Як виявляється, земельна ділянка площею 2,26 га військового містечка №9 у провулку Стельмаха у Старокостянтинові, де розташований гарнізонний лазне-пральний комплекс, прибудинкова, та прилегла до нього територія була надана квартирно-експлуатаційному відділу міста Хмельницького для потреб Міністерства оборони ще в 1980 році. У роки незалежності України чисельність військових підрозділів суттєво скоротилася. Відтак, потреба у гарнізонному лазне-пральному комплексі відпала.
Згідно з директивою Міністерства оборони України від 27 квітня 2006 року, його передали у комунальну власність територіальній громаді Старокостянтинова. 15 вересня 2006 року міська рада своїм рішенням припинила право користування та вилучила вказану земельну ділянку в Хмельницького квартирно-експлуатаційного відділення. Однак, голосуючи за цей документ, депутати міськради не врахували, що в директиві Міноборони йшлося лише про передачу майнового комплексу, а не всієї земельної ділянки, а відмова її користувача не була погоджена в установленому законом порядку. На підставі цього військовий прокурор Хмельницького гарнізону звернувся в окружний адміністративний суд з позовом до Старокостянтинівської міської ради про визнання недійсним рішення сесії від 15 вересня 2006 року в частині припинення права та вилучення земельної ділянки площею 2,26 га. Своєю постановою від 25 грудня 2008 року суд частково підтримав прокурорський позов, залишивши його дійсним лише в частині вилучення земельної ділянки, на якій знаходяться пральня, лазня та трансформаторна підстанція загальною площею 0,1445 га та ділянки, необхідної для обслуговування цих будівель. Аналогічне рішення прийняв і Господарський суд Хмельницької області 10 листопада 2009 року. Рішенням суду апеляційної інстанції його залишили без змін. Військовики настоюють на тому, щоб повернути собі решту незаконно вилученої у них міською радою землі.
Сергій Чаплинський та ще дев’ять забудовників отримали попередження військового прокурора Хмельницького гарнізону про те, що вони не мають права ні продавати, ні здавати в оренду свої земельні ділянки.
Тим часом Тетяна Іващук із пов’язкою на голові «Голодую» настирливо стоїть під вікнами міської ради. Вона не знає, що її акція протесту - це лише вершина айсберга, в підводній частині якого прихована величезна міна сповільненої дії для Старокостянтинівської міської ради, якщо вона не знайде компромісного рішення з Міністерством оборони України щодо земельної ділянки по провулку Стельмаха.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую