ye-logo.v1.2

У пошуках 1990-х

Суспільство 3129

Вирушили кореспонденти «та довідалися, що в обласному центрі донині можна відшукати культові джинси «Мальвіна» та 8-бітну ігрову приставку «Денді», а на «Снікерси» та різнокольорові пружинки попит взагалі ніколи не падав.

Мальвіни» вартістю 35 гривень

Колись джинси «варенки» були справжнім «піском». Їх у своєму гардеробі мав кожний поважний модник кінця 1980-х – першої половини 1990-х років. Особливим шиком тоді вважалося придбати джинси «Mavin», які у побуті охрестили «Мальвінами».
Зараз модні варенки в обласному центрі можна придбати також. І йдеться зовсім про штанці з речового ринку, а про справжню «джинсу» тих часів. Зокрема, аж три пари славнозвісних «Мальвін» вартістю від 25 до 35 гривень ми відшукали на алейці біля залізничних шляхів, що веде до речового ринку на Львівському шосе. До речі, на імпровізованих рядах, де торгують старими речами та непотребом можна відшукати й нині підзабуті лосини, плісировані спідниці на шлейках, джинсові сорочки «Монтана», ультрамодні турецькі светри «BOSS» та, навіть, спортивний костюм «Puma», яку сердобольні продавчині на початку 1990-х на російський манер називали «Ритою». Продавчині запевняють, що усі речі, які вони продають, свого часу носили їх діти та онуки і у їх якості можна бути впевненим.

«Денді», аудіокасети та плеєра

Такі модні, та зараз забуті дива технічного прогресу сьогодні все ще можна купити на ринках Хмельницького. Декілька точок з таким товаром є на ринку під Кам'янецьким мостом та на алейці неподалік від центрального продовольчого ринку. «За декілька місяців я продав дві 8-бітні приставки «Денді», - розповідає продавець точки з радіотоварами та електронікою Володимир. - Справжні поціновачі комп'ютерних ігор не шкодують викласти за такий примітивний раритет 40-60 гривень. Головне, щоб цей атрибут безтурботного дитинства, був у їхній колекції. Та найбільшим попитом серед ігроманів є ігрові картриджі...» Між іншим, за словами продавця, куди важче до приставок придбати аксесуари: джойстики, пістолети та чохли. Їх у продажу мало і куди менше тих, що у робочому стані. Ще одну раритетну річ із 1990-х Володимир демонструє з особливою гордістю. «Це плеєр «SONY WALKMAN», - каже продавець демонструючи раритет. - Його особливість у тому, що він обладнаний пристроєм, що дозволяє прослухати інший бік касети, не виймаючи її з касетника». А ще серед див продавець демонструє китайські міні-радіоприймачі, які було модно чіпляти на ремені джинсів та слухати перші FM-станції того часу. Чимало серед товарів радіоринку відео-та аудіокасет: від радянських «МК» до японських прозорих «Sony». Між іншим, аудіокасети нині все ще можна купити у музичних кіосках. Вартість новенького касетного альбому 15 гривень.
Не менше речей, які збереглися з 1990-х можна відшукати й на «книжковому» ринку у парку імені Івана Франка. Тут вам і касети, і ігрові картриджі для приставок, і періодика тих часів. Крім цього на ринку, який працює щонеділі, ми знайшли модні того часу електронний годинник з мелодіями «Монтана» за 50 гривень та декілька електронних ігор в стилі «Вовк ловить яйця» та «Кіт-рибалка».

У комісійних магазинах можна одягнутися

На центральному продовольчому ринку є ще одне місце, де можна відшукати речі з «лихих» 1990-х. Це - комісійний магазин. Переважно тут продаються радянські кришталеві та скляні вази, порцелянові статуетки та посуд тих часів. А ще чимало одягу: дублянки, плащі, пальта, джинси тощо. А ось декілька товарів просто повернули нас до дитинства. Серед них все ще працюючий касетний магнітафон «Грюндіг» із радіоприймачем та декоративний світильник. Пам'ятаєте, були у моді світильники, які замість лампочки зверху мали тоненькі «вусики», які переливалися різними кольорами? Вартість такого пластикового раритету 30 гривень.
Між іншим, не варто думати, що речі із 1990-х зараз можна відшукати лише у комісійних магазинах та ринках, де продають вживане. Виявляється, на речовому ринку та на розкладках з іграшками у центрі до нині можна купити ультрамодну різнокольорову пружинку, з тих, що самі «ходили» сходами. А ще «тетріси» та набори на кшталт «Юний поліцейський» із справжніми пластмасовими наручниками та зіркою шерифа.

«Топі-топ» та «Турбо» немає

Ось що дійсно важко відшукати у торгівельній мережі Хмельницького, так це неймовірне розмаїття інколи зовсім некорисних солодощів, які на початку 1990-х було дуже багато у численних кіосках. До прикладу, серед жувальних гумок з вкладишами ми знайшли лише славнозвісні «Lоve is...». А ось «Вріглиспермінт», «Орбіт» та «Дірол» нині все ще продаються. Зник лише колись потужно розрекламований «Стіморол». Також, принаймні нам, так і не вдалося відшукати печива та батончиків турецької фірми «Kent», до прикладу, «Луна». А колись вони були дуже популярні. Немає у магазинах і затребуваних у ті роки сухих напоїв «Інвайт» та «Юпі», які достатньо було засипати до пляшки з водою та споживати до тих пір, поки язик не стане такого самого кольору, як вміст пакетика. Хоча, пошукавши в Інтернеті, ми знайшли декілька сайтів, де ці та інші вже забуті товари з 1990-х можна купити й зараз! Наприклад, сайт tovari90x.ru.sklad.com, де можна замовити подарунковий набір із 90-х років, або ж Інтернет-магазин «Товари з минулого» - www.oldschoolgifts.ru/shop/index.php?from=90.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую