ye-logo.v1.2

У Грузевиці розпочато утилізацію боєприпасів

Суспільство 3225
Фото: Євгеній ДОРОФЄЄВ

в рамках реалізації проекту НАТО

18 квітня в офісі зв'язку НАТО в Україні підписали тристоронню угоду між Міністерством оборони України та українськими підприємствами-виконавцями робіт з утилізації боєприпасів, у яких вийшов термін придатності. За словами заступника міністра оборони України Дмитра Пляцука, таким чином розпочато другий етап реалізації проекту трастового фонду НАТО, в рамках якого планують утилізувати 76 тисяч тонн боєприпасів протягом 3,5років. “Згідно з ним, понад 50% боєприпасів утилізують на Хмельниччині на державному підприємстві “Укроборонсервіс” (с. Грузевиця). В першу чергу утилізують боєприпаси з села Цвітоха, які становлять небезпеку”, - запевнив Дмитро Леонідович під час візиту на підприємство.
Звісно, делегація військових аташе країн НАТО вирішила перевірити готовність та відповідність міжнародним нормам підприємства “Укроборонсервіс”. І залишилася задоволена результатами перевірки. Як зазначив менеджер програм NAMSA доктор Бюлент Тюдеш, “Укроборонсервіс” - одне з найкращих підприємств в Країні, яке відповідає усім міжнародним нормам та стандартам. “Боєприпаси надто небезпечні, адже застаріли, тому можуть легко здетонувати. Суть утилізації полягає у тому, аби обережно розібрати їх та утилізувати залишки. А тут є усі умови для проведення таких робіт”, - сказав доктор Тюдеш.
За словами керівника проекту NAMSA В Україні Василя Литвинчука, цей проект є одним з наймасштабніших у світі, а утилізація боєприпасів дає можливість інвестувати в Україну позабюджетні кошти та залучити до роботи спеціалізовані підприємства, створивши нові робочі місця. До слова, на все про все країнами-донорами, а це США, Німеччина, Туреччина, Ірландія та Швейцарія, виділено 25 мільйонів євро, а Україна, згідно з контрактом, має виділити ще 30% від цієї вартості. “Наше підприємство здатне утилізувати понад 12 тисяч тонн боєприпасів за рік, - сказав начальник комерційного управління №4 ДП “Укроборонсервіс” Володимир Філімонов. - Більшість коштів, які виділили на реалізацію проекту, витрачатимуть на доставку боєприпасів до місця утилізації та на заробітну плату працівникам. Металеві залишки ми здаємо на металобрухт, порох — для використання в інших промислових цілях. А виручені від їхньої реалізації кошти плануємо перераховувати до державного бюджету”.
До слова, нині в Україні налічується близько двох мільйонів тонн боєприпасів, з них утилізації підлягає близько 420 тонн. До другого етапу проекту, окрім Хмельницького, залучені міста Кам'янець-Подільський, Донецьк, Шостка Сумської та Павлоград Дніпропетровської областей. Загалом, протягом 12 років у чотири етапи, перший з яких стартував у 2006 році, мають знищити 133 тисячі тонн боєприпасів та 1,5 мільйона стрілецької зброї та легких озброєнь.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую