ye-logo.v1.2

Хмельницький стає все більш естетично оформленим містом

Суспільство 2889

Принаймні так стверджує Ландшафтний дизайнер Олена Бачинська.

Весна – це пора оновлення природи, коли після довгого сну вона, нарешті, із задоволенням демонструє нам своє розкішне зелене вбрання, тішачись при цьому першим по-справжньому сонячним дням і довгоочікуваним теплом. Разом із сонцем з’явилися й турботи: прибирання на присадибних ділянках, дачах, в дворах багатоповерхівок. Майстри садово-паркового мистецтва радять не просто прибрати територію, але й окультурити її, щоб і очам приємно, і здоров’ю користь.

Хвоя – королева декору
Ландшафтний дизайнер Олена Бачинська з радістю відзначає, що останнім часом почастішали випадки, коли на дизайн зелених зон звертають увагу представники влади, власники підприємств та закладів харчування, торговельних точок та фірм. «Приємно було розпочинати окультурювати клумби поблизу кав’ярень «Приличное» та «Чао-какао», – каже Олена Бачинська. – Це означає, що Хмельницький стає все більш розвиненим та естетично оформленим містом. Адже з кожним разом збільшується кількість людей, які розуміють, що ландшафтний дизайн не менш важливий, ніж дизайн інтер’єру приміщення». Олена зізнається, що останнім часом все більше хмельничан на своїх присадибних ділянках не просто насаджують дерева «щоб були», а радяться зі спеціалістами, а частенько й замовляють повний дизайн фруктових садів, клумб, зони відпочинку. «Я робила дизайн зеленої зони присадибної ділянки багатьом відомим у місті та області людям, – каже Олена. – За період роботи помітила тенденцію, що багато людей негативно ставляться до хвойних декоративних дерев. Але марно! Хвоя – найцінніша деревина, яку зазвичай саджають поблизу лікарень, дитячих садочків та школах». Єдине, застерігає пані Олена, хвою не можна садити поблизу фундаменту, бо дерева цього виду мають поверхневу кореневу систему і руйнують кам’яну основу. Але мати на своїй присадибній ділянці хвойні дерева корисно, тому що вони не лише корисні для здоров’я людини. Хвоя стійка до змін погодних умов і невибаглива до ґрунту. Також хвоя ефектно виглядає і в літню пору, і в зимову. Завдяки збереженню зеленої хвої в будь-який час року ці дерева «оживляють» сад. Крім цього, вони частково захищають жителів будинку від шуму і пилу, а якщо врахувати, що вона ще й має рекордну ефективність у виділенні кисню і фітонцидів, корисних для здоров'я, то можна з упевненістю сказати, що хвойні дерева повинні бути на кожній присадибній ділянці, у скверах чи поблизу житлових і офісних приміщень.

Естетика понад усе
«Дуже тішить, що хмельничани насаджують квіти, декоративні дерева та розміщують різноманітні елементи декору не лише поблизу приватних будинків, але й біля офісних приміщень та багатоповерхівок, – каже дизайнер, – є й такі, хто відправляє на спеціальні курси своїх садівників, щоб ті вміли доглядати за насадженнями». Воно й не дивно, адже для справді гармонійної композиції дизайнери використовують різні рослини. Іноді кількість видів для однієї присадибної ділянки сягає й кількох десятків, і для кожного існує індивідуальний догляд.
Для того, щоб облагородити свою присадибну ділянку, клумбу чи садок пані Олена радить спочатку визначитися зі стилем декорування та смаками усіх мешканців вашого будинку. Потрібно оцінити стиль території, наявність чи відсутність достатнього освітлення, щоб ваші насадження не мали хворобливо жовтого кольору. Перед початком засадження потрібно чітко визначити малюнок, який виросте на клумбі, підібрати відповідної висоти, виду і форми рослини і головне – все це ретельно доглядати хоча б на перших порах, поки ваші «зелені старання» не прижилися. І ще – не бійтеся експериментувати, адже усі дерева-кущі-квіти – це краса, яку можна змінювати, доповнювати і вдосконалювати постійно. А естетичний вигляд за вашим вікном додасть натхнення, енергії та бажання працювати в радість.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую