ye-logo.v1.2

Профілактика - найкращий захист тварин від кліщів

Суспільство 7440

З приходом теплих днів збільшується ризик ураження домашніх улюбленців кліщами, цикл розмноження яких невід’ємно пов’язаний із паразитуванням на тваринах.

Адже для того, щоб самка відклала яйця, їй потрібно напитися крові. У місці укусу виникає незначне запалення, тому інколи достатньо застосування місцевих антисептичних засобів. Проте велика небезпека криється у проникненні разом із слиною кліща збудників таких небезпечних хвороб, як бабезіоз, хвороба Лайма, анаплазмоз, рикетсіоз тощо.
“Звісно, не кожен кліщ є переносником хвороб, однак щороку кількість постраждалих від укусу кліща тварин зростає. Багато власників собак знають про небезпеку цих хвороб для наших улюбленців. Навіть узимку трапляються випадки піроплазмозу, але найнебезпечніший період припадає на початок весни, коли підвищується температура повітря”, - каже лікар ветеринарної медицини Василь Вовк. За його словами, доволі часто зустрічається така хвороба, як анаплазмоз, переважно у теплу пору року. Інкубаційний період становить 3-6 тижнів, рідше 3 місяці. Характеризується короткочасним підвищенням температури на 1-1,5°, пожовтінням і блідістю слизових оболонок, набряками, слабкістю, виснаженням.
До зараження бабезіозом дуже сприйнятливі молоді собаки. “Збудник вражає еритроцити тварини і швидко в них розповсюджується. Розвивається сильний запальний процес всередині організму, куди “втягуються” всі внутрішні органи. За наявності хронічних або інфекційних захворювань можлива їх активація і паралельний перебіг хвороб, що уповільнює одужання і потребує додаткових зусиль збоку ветеринарного лікаря і власника тварини, - каже Василь Васильович. - Перші клінічні ознаки хвороби виявляють через 4-7 днів, навіть за три тижні після укусу кліща. Вас мають насторожити такі симптоми як кволість, швидка втома, відмова улюбленця від їжі, збільшене вживання води, сильне підвищення температури тіла (до 40 градусів і вище), яка знижується на пізніших термінах захворювання, прогресує кволість, задишка, сеча тварини набуває темного кольору, збільшується інтоксикація, можливе блювання. При відсутності лікувальної допомоги такі тварини часто помирають”.
Звісно, аби вберегти вашого улюбленця від хвороб, які передають кліщі, лікар радить вживати заходів профілактики. Рекомендується регулярно користуватися відповідними засобами у вигляді спреїв, пудри, крапель на холку, спеціальних нашийників. Перед застосуванням обов’язково ознайомтеся із інструкцією з використання та проконсультуйтеся з ветеринаром.
“Після прогулянок ретельно огляньте у тварини голову, шию, живіт, пах, кінцівки. У разі виявлення кліща викрутіть його легкими круговими обертами, місце укусу обробити йодом та одразу зверніться до ветеринара, - каже Василь Вовк. - В лікарні зроблять обстеження крові тварини, щоб виявити ту чи іншу хворобу, та за потреби призначать відповідне лікування. Вольєри періодично обробляйте репелентними та акарицидними препаратами”.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую