ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухате радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Як закордоном

Суспільство 6300
Фото: Інша Студія

Народжуватимуть наші жінки в обласному перинатальному центрі

Жінки, які народжували ще кілька років тому, - заздріть! Тепер, щоб відчути радість материнства, не потрібно годинами страждати від нелюдського болю, зриваючи собі голосові зв’язки. Так-так, у Хмельницькому обласному перинатальному центрі дітей народжують як у клініках цивілізованого світу - безболісно. Адже завдяки епідуральній анестезії (введення знеболюючих у спинномозковий канал - за бажанням самої жінки, звичайно) майбутня матуся відчуває все, окрім болю. Так само тут проводиться і кесарів розтин, і лише 30 відсоткам жінок вводиться загальний наркоз.
… Нагадаємо, що на початку 2010 року в обласній лікарні було відкрито відділення екстрагенітальної патології. Створене воно було для вагітних жінок, які мають негінекологічну патологію: цукровий діабет, хвороби серця, нирок.., оскільки саме в обласній лікарні сконцентровані фахівці з усіх медичних спеціальностей.
У жовтні минулого року це відділення було перейменоване на обласний перинатальний центр. З перспективою розвитку, оскільки Національним проектом «Нове життя - нова якість охорони материнства і дитинства» передбачено відкриття регіональних перинатальних центрів у кожній області.
«У цьому році планується відкриття регіонального перинатального центру, - каже заступник головного лікаря обласної лікарні з акушерсько-гінекологічної роботи Лариса Притуляк, - і на цьому етапі проводиться реконструкція вже існуючого: буде розширено ліжковий фонд відділень для вагітних, реанімації новонароджених. Крім того, планується відкриття відділення постінтенсивного виходжування новонароджених з украй низькою масою на 10 ліжок. До речі, матері матимуть змогу перебувати поруч з дітьми.
Покращиться і якість надання медичної допомоги, оскільки з фонду Національного проекту буде придбано апаратуру на 12,3 мільйона гривень. Це - дихальна апаратура для жінок, новий УЗД-апарат та пересувний рентген-апарат для центру планування сім’ї, фетальний монітор для діагностики стану плоду, надсучасний УЗД для дорослих і портативний - для новонароджених.
Планується придбання нового устаткування у відділення інтенсивної терапії і реанімації новонароджених (дихальна апаратура, сучасні кювези) на три мільйони гривень, які нам дає фонд Віктора Пінчука. Також реконструкція приміщень за сучасними санітарно-гігієнічними вимогами, так звані «чисті» приміщення. На переобладнання приміщень та реконструкцію центру національний проект дає нам понад 6 мільйонів гривень.
Збільшиться й кількість ліжок для вагітних - із 20 до 40. Так само зросте кількість пологових залів - з 4-х до 8-ми. Крім того, буде облаштовано два ізольованих пологових зали для індивідуальних пологів і пологове відділення з операційними залами. А ще планується відкриття відділення для спільного перебування матерів з дітьми на 30 ліжок».
Оскільки центру належатимуть усі п’ять поверхів (гематологію, яка нині перебуває на п’ятому поверсі, переведуть в інший корпус), тут буде відкрито ще й Центр планування сім’ї, відділення інтенсивної терапії для новонароджених і окремо для жінок, постінтенсивна терапія для виходжування новонароджених.
Мета усіх цих нововведень - зниження материнської і малюкової смертності, які й нині в центрі дуже низькі.
Уже зараз проводяться навчання персоналу, оскільки планується нова якість надання послуг. За словами Лариси Вікторівни до осені усі лікарі мають пройти курси на базі академії післядипломної освіти імені Шупика в Києві.
«Передбачається, що кількість пологів зросте, - каже Лариса Вікторівна. - Оскільки тут будуть сконцентровані жінки, які мають загрозу передчасних пологів та з екстрагенітальною патологією».
Хоча, за бажанням, народжувати тут зможе будь-яка жінка, адже в Україні кожна людина має право вибору як лікаря, так і лікарні. До речі, перебування у центрі безкоштовне, тому що заклад забезпечений усіма необхідними медикаментами.
Подібні центри вже існують у Києві, Харкові, Дніпротепровську, Донецьку та Кіровограді. На черзі - Хмельницький.
 

Коментарі:

Яремчук Тетяна Сергіївна 26.06.2012 12:14

народжувала в обласній. дуже задоволена і персонал і обстановка, уважність лікарів і відношення сподобалось усе! другу дитину прийду знов сюди народжувати!!!! всім раджу!!!

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Гаражі: продаж/оренда

  Так  Ні, дякую