ye-logo.v1.2

«Оболонь» у Красилові найпотужніше серед харчових підприємств області

Суспільство 13531

І дітям, і дорослим давно припав до смаку корисний «Живчик». Цей напій випускає дочірнє публічне акціонерне товариство «Оболонь», засноване ще у 1994 році у Красилові.

За 18 років свого існування ДП ПАТ «Оболонь» «Красилівське» зі звичайної оптової бази перетворилося на найпотужніше харчове підприємство на Хмельниччині.  

 

На добу використовують 40 тонн цукру

Заходимо у склад, де зберігається сировина. Кожні кілька секунд майже беззвучно проїжджають електрокари з мішками цукру на піддонах. Склад є унікальним, і на Хмельниччині йому немає аналогів. Освітленість, вологість і температура контролюються автоматикою, що дає можливість дбайливого збереження сировини. У свою чергу, це позитивно відображається на якості продукту. У складі зберігається 200 тонн цукру («Оболонь» не працює на цукрозамінниках), однак це лише кількаденний запас, оскільки за добу використовують 40 тонн цієї сировини.

«Я два місяці шукав роботу, - розповідає водій автокара Дмитро М’ягкий. – І знайшов. На «Оболоні» стабільна зарплата, і гарний колектив. Ніяких тобі затримок з виплатами, а навпаки, ще й премії дають. Я спочатку не вірив, але ж так і є».

Саме підприємство розкинулося на території майже 14 га. Тут пробурені сім артезіанських свердловин 120-126 м. кожна. До усіх обмежений доступ, а навколо 30-метрової захисної зони висаджені плодоносні дерева.

Вода проходить чотири етапи очистки

Нині на підприємстві працюють 726 працівників, і слова кар’єрний ріст для них не порожній звук.

«На підприємстві працюю 9 років. Починав зі звичайного оператора блока розливу, потім став наладчиком виробництва, згодом підвищили до майстра зміни, а нині я – начальник водонасосної станції, - каже Віталій Лисий. – У нас вся середня ланка начальників вийшла з простих робітників. До того ж, тут така зарплата, що відчуваєш себе людиною. Скажу відверто, я пишаюся тим, що працюю на такому підприємстві».

Вода призначена для виготовлення солодких напоїв проходить 4 етапи очистки. На першому з них вода проходить механічну фільтрацію крізь фільтри з гравію і кварцового піску. При цій очистці відділяється залізо і грубі домішки. На другому етапі вода проходить вугільну фільтрацію, звідки методом сорбції забираються органічні речовини та сторонні запахи. На етапі №3 вода поступає на установи пом’якшення (фільтра з іонно-обмінною смолою). На цьому етапі з води відділяють солі жорстокості (калій, магній). На четвертому етапі задіяна установка так званого зворотного осмосу, при котрій вода обезсолюється.

Кожного року зарплата збільшується, щороку зростають соціальні гарантії

На відміну від багатьох інших підприємств харчової промисловості Хмельниччини, «Оболонь» має власну лабораторію. Начальник виробничої лабораторії Любов Марисюк на підприємстві працює 11 років. Починала жінка звичайним хіміком-лаборантом.

«Коли я тільки прийшла на роботу, у лабораторії працювали три людини, а нині в мене 30 підлеглих, - говорить Любов Марисюк. – Ми можемо перевірити воду за 12 чинниками: нітрати, нітрити, амоній, сульфати, хлориди, мікробіологічні показники тощо. Скажу відверто, мені приємно бачити як наше підприємство росте і розвивається. Кожного року зарплата збільшується, щороку зростають соціальні гарантії. А що людині потрібно для щастя: здоров’я, улюблена робота і достойна зарплата».

У так званій кімнаті стійкості зберігається кілька пляшок води з кожної партії, у яких ще не закінчився термін придатності. Це робиться для того, аби при необхідності можна було прослідкувати, яка зміна працювала, яка партія сировини використовувалася. При необхідності навіть можна дізнатися, яким на тій чи іншій зміні був хімічний склад води.

Щороку лише податків платимо на 78 мільйонів

Головний технолог підприємства Тетяна Лізун працює з першого дня роботи «Оболонь» «Красилівське». Саме у купажному відділенні готують рецептуру будь-якого напою.

«Використовуємо натуральні соки, і цукор. У кожен напій добавляємо від 6 до 9 компонентів. Як бачите, усі ємності, усі трубопроводи з нержавіючої сталі, що не дає розвиватися мікроорганізмам, і тим самим зіпсувати продукт. Наші потужності - 20 тонн сиропу на годину. Це 120 тонн готової продукції. Майже 3 тисячі тонн на добу. При необхідності ми могли б втамувати спрагу всіх українців».

Однак продукцію «Оболонь» «Красилівське» споживають не лише в Україні. Вона експортується у 17 країн світу: Німеччину, Польщу, Чехію, Росію, Естонію, Латвію, Грецію, Іспанію, Ізраїль, США, Канаду.

«Дочірнє підприємство ПАТ «Оболонь» «Красилівське», одне з найпотужніших підприємств області, - розповідає його керівник Валерій Пейко. – Ми випускаємо 28 найменувань продукції. У 2006 році провели значні реконструкції. Був введений в дію новий комплекс виробництва, що включає в себе дві лінії розливу напоїв номінальною потужністю наливу 18 та 20 тисяч пляшок на годину, нове купажне відділення, нову котельню та інше. З кожним роком впроваджуємо у виробництво нові серії газованих та негазованих вод. «Живчик унік» малокалорійний напій готується виключно на цукровій фруктозі, і має властивості виводити з організму стронцій і цезій. А нещодавно ми запустили у виробництво новий напій «Ріо-де-мохіто» зі смаком кисленького лайму та запашної м’яти. Ми є переможцями численних всеукраїнських та зарубіжних фестивалів і конкурсів. «Живчик» щороку входить до 100 кращих товарів України. Ми сертифіковані міжнародною системою управління безпечності харчового продукту. Лише минулого року до бюджету усіх рівнів нами сплачено податків на 78 мільйонів гривень».

На території «Оболонь» «Красилівське» функціонує їдальня, харчування у котрій на 50% оплачує корпорація. Перша, друга страва (обов’язково з м’ясом), компот, і булочка власної випічки коштуватиме не більше 10 грн.

«Щороку робочі місяця на нашому підприємстві атестує незалежна фірма, - каже заступник технічного директора з виробництва Лариса Пархомчук. – Наприклад, коли робітник працює у підвищеному шумі, чи вологості, йому надається додаткове медичне обстеження, премії, дні до відпустки, путівки в санаторії. Діти наших працівників безкоштовно їздять на оздоровлення. Дві групи вже виїхали до Миколаєва. Після їх повернення поїдуть ще дві групи діток. Кожен з підрозділів подає кращого працівника місяця, котрий отримує 20% премії. Є 13 зарплата. Коли людина йде у відпустку, їй додатково нараховують 260 грн. за кожен рік роботи в корпорації. Плинності кадрів у нас немає».

Навіть у пік кризи підприємство не скоротило жодного працівника, і не збавило потужності виробництва. Натомість у 2009 році відкрився цех по виготовленню пластикових виробів: пет-пляшки, стільців і ящиків. Нині середньостатистична зарплата на підприємстві складає 3877 грн.
У складі готової продукції (як і всюди на виробництві) кипить робота.

Під завантаженням водночас стоять три фури. Електрокари, мов комахи, снують туди сюди. За кілька хвилин спостереження розумієш, що робота автонавантажувачів відкоригована до секунд. 22-тонни вантажівку заповнюють хвилин за 40. Всього за дві зміни (кожна з них по 11 годин, але після закінчення людина відпочиває дві доби) тут завантажують понад 90 фур. І так 24 години на добу, без свят і вихідних.

Михайло КОРОТАШ.
 

Коментарі:

Матвей 06.08.2012 16:11

Вода проходить чотири етапи очистки....как модно звучит!!! В такой воде нет вредных веществ и микроорганизмов. Является ли такая вода полноценной для нашего употребления? Оказывается, нет. Ведь с водой организм должен получать целый комплекс минеральных веществ, без которых человек рискует столкнуться с целым букетом неприятностей. В питьевой воде должны быть не только фтор и йод, но и кальций, магний, железо и даже ртуть. Но и это еще не все. Минерализация воды (количество растворенных в воде солей) является неоднозначным параметром. Такая питьевая вода плохо утоляет жажду, ухудшает работу желудка, нарушает водно-солевой обмен в организме.    ВОТ ВАМ И МОДНЫЕ ЧЕТЫРЕ ЭТАПА ОЧИСТКИ!!! ДУРЯТ НАС

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую