ye-logo.v1.2
3 Червня, 2020

У Славуті встановили одразу два рекорди

Суспільство 5228

Нещодавно в місті Славута були зареєстровані два рекорди до книги рекордів України: найдовша лавочка в Україні та унікальний вишитий прапор міста.

До встановлення першого рекорду долучилися всі учні Славути – від першокласників до випускників! На “лавку громади” завдовжки 213 м 12 см одночасно присіли… 1000 учнів! Встановили її на міській набережній за ініціативи міського голови Василя Сидора. До речі, славутська лавка у понад чотири рази перегнала свою «попередницю» з міста Дніпропетровська (та має 50 м завдовжки). Лідером же у світі наразі залишається болгарська лавка, яка споруджена у місті Пазарджик. Простяглася вона аж на 1 км 111 м.
А ось до встановлення другого рекорду — вишивання прапора міста Славута - долучилося понад 12 тисяч жителів міста та його гостей. Свої стіжки на ньому залишили Герой України Левко Лук’яненко, заступник голови Верховної Ради України Микола Томенко, предстоятель Української православної церкви, митрополит Київський і всієї України Володимир, який, до речі, й освятив символ територіальної громади. Ініціатором унікальної акції “Вишиваємо прапор міста Славута разом” став також креативний славутський міський голова Саме завдяки йому затвердили прапор міста та і взялися за його втілення нитками на полотні розміром два на три метри. Вишиваний прапор Славути уже побував не лише в мерії, а й у всіх школах міста, дитячих садочках, навіть у райвідділі міліції. Кожен учасник акції отримав почесний сертифікат – вписав свої ім’я в історію міста. Окрім власне мешканців Славути, свій слід на полотні також залишили мери Острога, Нетішина та Шепетівки. Символіка прапора прозора, як вода у ріках, що біжать містом. Саме вони – Утка та Горинь – у межах населеного пункту зливаються в одну. Відповідно й на прапорі є дві блакитні стрічки, які поступово переходять в єдину кайму. Вона поділяє стяг на блакить (символі Поділля) й малинове полотно (символі історичної Волині). Зліва – рівносторонній трикутник зеленого кольору, що означає вічнозелені ліси й луги навколо Славути. У його центрі - сонце з дванадцятьма променями – символ життя, світла, пізнання.

Підготувала Ангеліна ПІДЛІСНА.

 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую