ye-logo.v1.2

Два місяці - і ти володар водійських прав. Якщо не “завалиш” іспит...

Суспільство 29486
Фото: Євгеній ДОРОФЄЄВ

Без сумнівів, кожен мріє про власне авто. Однак мати його - це лише половина справи. Щоб їздити на своєму “залізному коні”, треба вивчити усі правила дорожнього руху та навчитися вправно керувати ним, аби не втрапити у халепу.

Про те, де у Хмельницькому можна навчитися керувати автомобілем, скільки коштує таке задоволення та про деякі цікаві історії під час навчання дізнавалися кореспонденти “Проскурівського телеграфу”.
Як стверджують автоінспектори, щороку кількість автомобілів на дорогах зростає, а водійські права має майже все доросле населення. Однак отримати їх не так просто, як це може здатися на перший погляд. Вивчити правила дорожнього руху, оволодіти навичками водіння авто, витратити чималі гроші і свій вільний час — це ще не все. Попереду вас чекає іспит, який складається з трьох етапів. Перший - теорія, що складається з 20 питань з чотирма варіантами відповідей. Другий - «майданчик», де необхідно виконати три з п'яти вправ на автомобілі (естакада, поворот в три прийоми, гараж, змійка, паралельна парковка). Вправи обираються у випадковому порядку. Третій - виїзд на міські дороги з інструктором ДАІ. Досвідчені інструктори радять в жодному разі не піддаватися на провокації інспектора на кшталт “Зупинися на переході” або “Піддай газу, а то ми запізнюємося”. Скажіть, що не зупинитеся або не поїдете швидше, оскільки це заборонено правилами. Слід пам'ятати, що під час іспиту ви можете припуститися лише чотирьох помилок. Інакше на вас чекає перездача. Відповідно й додаткові витрати.
Станіслав Ясінський, майстер виробничого навчання (інструктор) автошколи “За кермом” розповідає, що за його пам'яті рідко траплялися випадки, коли хтось з учнів завалював іспит. Каже, що коли хто приходить на навчання, то з серйозними намірами, а не задля розваги, оскільки дорога не пробачає помилок. Однак пригадує цікаві моменти в процесі навчання. “Одного разу під час здачі іспитів з керування автомобілем у МРЕВ учениця заїжджала на естакаду. Однак щось пішло не так, вона не впоралася з керуванням й одним колесом провалилася, сівши автомобілем на “пузо”. Вийшла з авто й каже: “Треба закруглятися, я хочу піти й випити 100 грамів, щоб заспокоїтися!”, - згадує Станіслав Адамович.
За його словами, майже немає обмежень щодо отримання водійських прав. Якщо ви пройшли медичну комісію, і вам дали добро — ласкаво просимо! При цьому обов'язково має бути допуск з псих- та наркодиспансеру. Інакше не бачити вам прав, як своїх вух.
“Якось донька привела до мене на курси свою маму (жінці було десь за 60), оскільки та захотіла керувати авто. Однак у неї пальці на одній руці не працювали. Звісно, спочатку ми їй відмовили, - пригадує інструктор. - Проте за деякий час вона принесла медичну довідку, яка, за висновками лікарів, дозволяла їй керувати автомобілем. Тоді ми її взяли. Донині жінка, де мене бачить, дякує за уроки. До того ж, вона вправно керує автівкою. До речі, переважна більшість бажаючих отримати водійські права - жінки”.
Щодо того, коли варто опановувати ази водіння, то майже всі одностайно вважають, що взимку, оскільки після цього літня траса вам не страшна. “Однак, навіть якщо ви навчаєтесь влітку, ми намагаємося детально пояснити, як правильно поводитися в екстремальних зимових умовах, іноді відтворюємо зимове водіння або ж на прикладах пояснюємо правила водіння на зимових автошляхах, - каже Станіслав Ясінський. - Трапляється, що після отримання водійських прав людина довгий період часу не водить авто, оскільки не має його. В такому випадку я б радив дещо поновити навички водіння в разі придбання машини. До нас приїздять на власних автівках й, можна сказати, заново навчаються водити. Це правильна тактика, оскільки з часом все потрохи забувається”.
Документи, які необхідно подати:
- заява на прийом в автошколу на курси водіїв відповідної категорії транспортного засобу;
- медична довідка про професійну придатність для керування транспортними засобами (можна донести пізніше);
- 4-5 фотографій розміром 3,5х4,5 см;
- копію паспорта та ідентифікаційного кода (при собі мати оригінали);
- ті, кого направили на навчання підприємства чи організації, подають відповідні документи.
Послуги МРЕВ (вартість водійського посвідчення та іспитів) становить 230-250 гривень.

Отож, розцінки за навчання в деяких автошколах міста (без послуг МРЕВ)
Автомобільна школа Хмельницької обласної організації Всеукраїнської спілки автомобілістів (Кам'янецька, 54)
Школа має у своєму розпорядженні 6 класів по Правилах дорожнього руху і основ безпеки руху та 6 класів по будові і експлуатації автотранспортних засобів, лабораторію будови і технічного обслуговування автотранспортних засобів. Кабінети обладнані всім необхідним для виконання навчальних програм, передбачених освітньо-кваліфікаційними характеристиками. У розпорядженні школи такі авто як ВАЗ-2107 і 21099 та “Daewoo Sens”.
Плата за навчання, яке триватиме 40 днів, тут становить 2,5 тисячі гривень, додатково - витрати на пальне (близько 100 літрів). Ви можете сплатити усю суму одночасно або у кілька етапів. Одночасно у школі може навчатися 6 груп по 30 чоловік, а формування груп проводиться кожні 2-3 тижні.
Хмельницька об’єднана технічна школа ТСОУ (Товариства сприяння обороні України) (пр. Миру, 63)
Термін навчання тут складає два місяці (тричі на тиждень), а вартість — 2,6 тисячі гривень. Бажано наперед сплатити 50% вартості. За період навчання ви 20 разів виїжджатимете автомобілем ВАЗ-2107 або “Renault Logan”, тому готуйте на кожен виїзд по 5 літрів пального.
Хмельницький обласний спортивно-технічний клуб ТСОУ (Кам'янецька, 96)
Тут стверджують, що постійно проводять набір на водійські курси у групи по 30 чоловік. За 2,5 місяці навчання (тричі на тиждень) вам доведеться викласти 2,6 тисячі гривень. І щоразу перед виїздом не забудьте заправити автівку мінімум на 4 літри пального. А навчатися керувати ви будете на “Daewoo” під пильним оком досвідченого інструктора.
Приватна автошкола “За кермом” (Шевченка, 46/2)
За два місяці і 2,5 тисячі гривень вас навчать керувати авто та як правильно поводитися в екстремальних умовах на дорозі. Звісно, ви маєте як мінімум наїздити 40 годин (по 1,5 щоразу+5 літрів пального). Набір у групи по 25 чоловік проводиться кожні два місяці. А вашим “залізним конем” буде “Славута”.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую