ye-logo.v1.2
17 Жовтня, 2019

Зеленський лідирує: ОПОРА оприлюднила паралельний підрахунок голосів

Вибори 1721

Підписатися на канал "Є" в Youtube

Також до другого туру потрапляє Петро Порошенко.

Сьогодні, 1 квітня, у Хмельницькому представники Громадянської мережі ОПОРА презентували результати паралельного підрахунку голосів виборців. Дослідження ґрунтується на звітах 1296 спостерігачів з різних частин України.

За словами координатора Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Хмельницькій області Андрія Попика, найбільшу кількість голосів набирає Володимир Зеленський — 30,1%. До другого туру президентських виборів також потрапляє нинішній очільник країни Петро Порошенко з 15,7% голосів. Юлія Тимошенко набирає 13,3%, Юрій Бойко — 11,5%, Анатолій Гриценко — 6,8%, Ігор Смешко — 5,9%, Олег Ляшко — 5,5%, Олександр Вілкул — 4,1%. Зазначає, що соціологічна похибка результатів двох лідерів становить 0,7%.

«Паралельний підрахунок голосів дає можливість перевірити офіційні результати виборів, оголошені Центральною виборчою комісією, — розповідає Андрій Попик. — Він дозволяє виявити можливі серйозні фальсифікації. Паралельний підрахунок голосів на відміну від екзит-полів не включає опитування громадян, а ґрунтується виключно на кількості голосів, відданих на виборчій дільниці».

Також представники ОПОРИ зазначали, що під час голосування та підрахунку голосів на Хмельниччині спостерігачі не виявили систематичних порушень, які б могли вплинути на волевиявлення громадян.

Громадський омбудсмен ОПОРИ в Хмельницькій області Володимир Гарієвський розповів, що найбільш типовими порушенням у день виборів були намагання проголосувати без належних документів і порушення таємниці волевиявлення. Також хмельничани не завжди себе знаходили у списках виборців.

«В Хмельницькому зафіксований випадок, коли себе у списках виборців не знайшли майже всі мешканці двох багатоквартирних будинків на провулку Козацькому», - зазначив Володимир Гарієвський.

Автор Андрій Ящишен.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую