ye-logo.v1.2
10 Липня, 2020

Другий тур: що робити хмельничанам, які не знайшли себе у списках виборців

Вибори 3502

Підписатися на канал "Є" в Youtube

Внести своє прізвище до списку можна до 15 квітня.

Хмельничани, які не знайшли себе у списках виборців під час голосування на виборах президента України 31 березня, ще мають можливість здійснити своє волевиявлення під час голосування у другому турі. Нагадаємо, другий тур президентських виборів запланований на 21 квітня. Наразі внести зміни можна, звернувшись до відділу ведення Державного реєстру виборців Хмельницької міської ради.

Як розповів сайту «Є» Олег Торкало, начальник відділу ведення Державного реєстру виборців Хмельницької міської ради, ще є час, щоб внести своє прізвище до Держреєстру. Для цього необхідно прийти з паспортом до відділу ведення Державного реєстру виборців за місцем реєстрації. У Хмельницькому він розташований у приміщенні міськради (вулиця Гагаріна, 3 кабінети 206 та 220, тел. 65-64-50, 72-08-19).

«Причин того, що люди не знайшли себе в списках на виборчих дільницях, є декілька. Скажімо, є такі, хто змінював нещодавно прізвище, а знайшов себе в списках за попереднім, тож не зміг проголосувати. Є такі випадки, коли виборці не змогли проголосувати, хоча, як нині з’ясовується, були у списках. Тут спрацював людський фактор - їх у цих списках не знайшли члени комісії. Наприклад, ось щойно приходив виборець, який був у списках, але помилково була зазначена інша квартира, тому його не змогли знайти. Саме з цього приводу в неділю у день виборів було чимало дзвінків з дільниць. Також є випадки, коли виборці залишилися у списках за попередньою адресою і могли проголосувати там. Нині вони приходять, щоб змінити адресу і проголосувати на новій дільниці. І є випадки, коли люди не змогли проголосувати, бо в реєстрі була відмітка, що вони зняті з місця реєстрації, однак немає відмітки про їх наступну реєстрацію», - пояснює Олег Андрійович.

Зазначає, що у неділю до відділу ведення Державного реєстру виборців Хмельницької міської ради звернулося 90 хмельничан, які не знайшли себе у списках на виборчих дільницях. Приблизно така ж кількість була учора. Сьогодні великої черги тих, хто не зміг проголосувати, але хоче внести себе до списку виборців, немає, але люди продовжують приходити. Процедура внесення змін до Держреєстру займає декілька хвилин і триватиме до 15 квітня.

«13 квітня ми будемо формувати запрошення на вибори, а 16 квітня - списки виборців. Тож до 15 квітня включно можна внести усі уточнення», - каже Олег Торкало.

За словами Олега Андрійовича, чимало дзвінків до відділу ведення Державного реєстру виборців Хмельницької міської ради надходить з приводу того, що люди не знають, на якій саме дільниці їм голосувати. Усе через те, деякі комісії не рознесли запрошення. Хоча ці виборці є у списках. А тим, хто перевіряє себе в електронному реєстрі виборців, радить уважно набирати прізвище, ім’я та по-батькові, обов’язково з великої літери, українською мовою, стежити за інструкцією та нічого не змінювати, бо реєстр дуже чутливий до інших символів.

«Наразі у нас є близько чимало неопрацьованих запитів від людей, які не знайшли себе в електронному реєстрі, але коли ми починаємо їх опрацьовувати, то бачимо, що половина з них просто не вірно вводила свої дані. А тим, хто все ж не знайшов себе у списках, раджу не гаяти час і прийти до нас, щоб вчасно внести в Держреєстр усі необхідні зміни», - пояснює Олег Торкало.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую