ye-logo.v1.2

Вибори: як минула ніч підрахунку голосів на ОВК у Хмельницькому

Вибори 2478

Окружні виборчі комісії працюватимуть до останього протоколу.

Учора, 21 липня, в Україні відбулись позачергові парламентські вибори. Виборчі дільниці працювали до 20-ї вечора. Після їх закриття розпочався підрахунок голосів та опрацювання протоколів. Окружні виборчі комісії усю ніч приймали протоколи від дільничних комісій. Як це відбувалось на ОВК 187 та 188 у Хмельницькому спостерігали журналісти сайту "Є".

187-ма окружна виборча комісія, яка розмістилась у приміщенні Хмельницької дитячої школи мистецтв, розпочала свою роботу опівночі. Хоч перші протоколи із результатами волевиявлення почали звозити раніше.

"Розпочали приймати протоколи десь о 00:18. Коли закінчимо - загадувати не будем. Маємо надію, що сьогодні ввечері вже будемо вдома. У складі комісії працює 17 осіб. Також залучені фахівці - оператори, системний адміністратор. В залі перебувають також офіційні спостерігачі, представники засобів масової інформації, представники кандидатів, інколи і самі кандидати заходять", - коментує стан справ на першу годину ночі голова ОВК 187 Тетяна Калюжна.

За її словами, головною проблемою, яка може затягувати час, є неправильно заповнені протоколи. Але поки їх не було. Протокол від ДВК має бути запечатаний в сейф-пакет, його відкривають представники окружної комісії. Далі - перевірка, оголошення результатів, внесення їх у систему. Потім всі папери прямують до сховища. Неправильно заповнені протоколи повертають назад на дільниці для складання уточненого протоколу.

Вибори: Хмельниччина 

187 окружна виборча комісія розпочала роботу опівночі. Фото: автора

Загалом округ 187 налічує 82 дільниці. Тож з часом коридори все більше заповнювали представники дільничих комісій. За розмірами пакетів, пакунків і мішків, які вони заносили, можна було навіть визначити - велика чи мала дільниця.

Засідала комісія в окремій залі, одночасно викликали представників двох дільничних комісій. Інші - чекали в холі. Переважна більшість стоячи, бо стільців у холі небагато.

На ОВК 188 ми потрапили о другій годині ночі. Розташувалась вона у приміщенні Хмельницького палацу творчості для дітей та юнацтва. В цей час тут був ажіотаж. Багато людей, всі чекають своєї черги, дехто вже - годинами. Через брак місця, де можна було б присісти, люди стояли в коридорах, сиділи на сходах і навіть на підлозі.

Вибори: Хмельниччина Вибори: Хмельниччина

Представників виборчих дільниць пропускали по черзі. Фото: автора

188 округ охоплює частину міста Хмельницького, Волочиський і Хмельницький райони, і налічує 191 дільницю.

"На даний момент прийняли протоколи 40-а дільниць. П'ять дільниць зараз уточнюють протоколи, всі інші кого відправляли, вже повернулись і завершили процедуру. Коли закінчимо не знаю - дільниць багато", - коментує стан справ на третю годину ночі голова ОВК 188 Віктор П'янков.

 

Всередині та навколо будівлі чергують поліцейські. Фото: автора

Загалом, за оцінкою голів ОВК, виборча доба минула спокійно без нестандартних ситуацій. Кажуть, працюватимуть, доки не приймуть всі протоколи і бюлетені від комісій з виборчих дільниць. Далі на основі цих протоколів сформують власний і, спакувавши документи та бюлетені, повезуть їх у столицю до Центральної виборчої комісії.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую