ye-logo.v1.2

Семеро на одне місце: хто претендує на посаду Кам'янець-Подільського міського голови

Вибори 5412
На крісло міського голови претендує семеро осіб
На крісло міського голови претендує семеро осіб . Фото: wikimapia.org

Аналіз біографій кандидатів.

Уже найближчої неділі в Україні відбудуться місцеві вибори. Саме тому сайт «Є» вирішив проаналізувати біографії тих кандидатів та кандидаток, які претендують на крісла очільників міст обласного значення. Хто змагатиметься за місце очільника Хмельницького уже відомо, на черзі місто на півдні області – туристичний Кам'янець-Подільський.

Згідно із даними сайту Центральної виборчої комісії, міським головою Кам'янця-Подільського бажають стати семеро осіб. Однак серед них немає чинного очільника «квітки на камені» Михайла Сімашкевич.

Від пропрезидентські політичної сили балотується 55-річний місцевий підприємець Сергій Ведерніков. У короткій інформаційній довідці на сайті ЦВК вказано, що Сергій Леонідович мешкає у Кам'янці-Подільському, безпартійний і має вищу освіту. А от на сайті політичної партії «Слуга народу» зазначають, що кандидат закінчив ПТУ за спеціальністю «Регулювальник радіоапаратури». Працював у відділі головного метролога заводу «Електроприлад», згодом почав займатись підприємницькою діяльністю, закінчив К-П ДАТУ за спеціальністю «Менеджмент організації». У 2000 році зареєстрував торгову марку «Вікно+», підприємство, яке спеціалізується на виробництві вікон, дверей. Сергій Ведерніков у 2006 році був обраний депутатом Кам'янець-Подільської міської ради від Соціалістичної партії, а у 2010 став депутатом Хмельницької обласної ради від «Партії регіонів».

Сергій Ведерніков. Фото: із фейсбуку

Хоче стати міським головою 65-річний Василь Ковальчук, який родом із Чемеровеччини, але наразі мешкає у Кам'янці-Подільському. Кандидат балотується та є членом політичної партії Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина». Працює Василь Іванович заступником генерального директора приватного підприємства «Лікувальний спортивно-оздоровчий комплекс «Поділля». Як і Ведерніков, у 2006 був депутатом Кам'янець-Подільської міської ради від «Партії регіонів, у 2012 році балотувався до Верховної ради по 193 округу як само висуванець, однак тоді його не обрали.

Василь Ковальчук. Фото: podolyanin.com.ua

Серед кандидатів є і 41-річний тренер і викладач з вільної боротьби Володимир Костинюк. Він має вищу освіту і є членом Політичної партії «УДАР (Український Демократичний Альянс за Реформи) Віталія Кличка», від якої й балотується. Працює спортсмен у комунальній організації — Кам’янець-Подільська дитячо-юнацька спортивна школа №2. Політичну діяльність розпочав у 2015 році, коли був обраний депутатом до Кам'янець-Подільської міської ради від партії «За конкретні справи».

Володимир Володимирович працює у комунальній уставні, а це означає, що у вільному доступі є його декларація. Згідно із документом, тренер разом із дружиною та п’ятьма дітьми володіє квартирою 141.6 квадратів у Кам'янці. У 2108 році придбав автомобіль «Dodge Ram Van» 2003 року випуску, оціночна вартість якого на момент намутять у власність склала 25 000 гривень. Щодо доходів, то це нараховані 107 558 гривень зарплати від міського управління освіти, 32 597 гривень зарплати за сумісництвом у Кам'янець-Подільській спеціалізованій школі-інтернаті, ще 2 918 гривень мав від теруправління судової адміністрації. Володимир Костинюк є директором ГО спортивний клуб «Подолянин», членом Всеукраїнської федерації пляжної боротьби України та Товариства польської культури імені Івана Павла ІІ в Кам'янці Подільському.

 Володимир Костинюк. Фото: із фейсбуку

Дружина кандидата, Галина Костинюк, має лише частку квартири у Кам'янці-Подільському. У місцевій школі-інтернаті жінці нарахували торік 96 082 гривень зарплати, за сумісництвом у Кам'янець-Подільському індустріальному коледжі отримала 13 522 гривень, ще 29 935 гривень мала соціальних виплат. Галина Степанівна очолює Товариства польської культури імені Івана Павла ІІ в Кам'янці Подільському.

Самовисуванцем на вибори мера іде 55-річний Володимир Мельниченко. За інформацією сайту ЦВК, він є директором благодійного фонду «Ми - кам'янчани». Як повідомляє «Чесно», Володимир Володимирович з 2005 року займається підприємницькою діяльністю. З 2002 до 2006 року обирався депутатом Кам'янець-Подільської районної ради, а з 2006 до 2010 року — депутат Кам'янець-Подільської міської ради. У 2010-2012 роках був депутатом Хмельницької обласної ради від “Партії регіонів”. З 2007 року був головою Кам'янець-Подільської міської організації “Партії регіонів”, у 2013 році вийшов з неї. У 2012 році був обраний народним депутатом 7 скликання за тим же округом як самовисуванець та член “Партії регіонів”. Член фракції “Партії регіонів” до 19 грудня 2013 року, далі — позафракційний. Був обраний народним депутатом у 2014 році за округом № 193 як безпартійний самовисуванець. У 2019 році балотувався до Верховної Ради 9 скликання по 193 округу (Хмельницька область) як безпартійний самовисуванець, однак не отримав потрібної кількость голосів виборців.

У 2019 році Володимир Мельниченко майже сім місяців був народним депутатом від Хмельниччини (до виборів 21 липня). Про статки за відповідний період минулого року він прозвітував у декларації. У документі вказано, що у його власності чотири земельних ділянки, будинок, два офіси, магазин, комплекс сільськогосподарського призначення на Кам'янеччині та квартира у столиці. Декларує екснардеп швейцарський наручний годинник та картину твору Henrik.

Володимир Мельниченко. Фото: із фейсбуку

У автопару новенька «Toyota Land Cruiser» придбана у 2019 році за 1 135 592 гривень, два автобуси «Mercedes-Benz», автобус «MAN», причіп та водний засіб. Володимир Володимирович є кінцевим бенефіціаром трьох приватних підприємств, двох благодійних фондів та однієї громадської організації. Сукупний дохід за 2019 рік склав орієнтовно 13 мільйонів гривень, а збереження – 2 мільйони гривень, 500 тисяч доларів та 120 тисяч євро.

Дружина, Іоланта Остапишина, має три земельних ділянки, три квартири у Кам'янці-Подільському та районі, три легких автомобілі різних марок. Щодо доходу за минулий рік, то він склав 740 320 гривень від підприємницької дільності, ще 6 350 000 гривень зберігала готівкою.

Всеукраїнське об’єднання «Свобода» представляє на виборах очільник міського осередку 34-річний Михайло Посітко. До політичної сили приєднався ще у 2011 році. У 2012 році народний депутат України від ВО «Свобода» Олександр Мирний запросив працювати Михайла Посітка помічником-консультантом. А вже у 2014 році Михайло Володимирович очолив міський осередок ВО «Свобода».

Михайло Посітко. Фото: із фейсбуку

Із 2015 року і до сьогодні він є депутатом Кам'янець-Подільської міської ради. А це означає, що він зобов'язаний звітувати про свої статки перед НАЗК. Згідно із декларацією за минулий рік, у власності Михайла Посітка торгово-офісне приміщення, магазин, з надбудованим житлом площею 339,1 квадратів, орендована ділянка у міськради та зарплата від ВО «Свобода» - 50 076 гривень. Решта майна – дві квартири, земельні ділянки та автомобіль у власності його тещі та дружини. Дохід дружини Ірини Посітко у 2019 році склав 142 648 зарплати, яку їй нарахували в одній із військових частин.

Від Української народної партії балотується на посаду міського голови 48-річний Олег Петровський. Він проживає у Кам'янці-Подільському та очолює ГО «Українське товариство охорони пам’яток історії та культури».

Олег Петровський. Фото: із фейсбуку

Єдина жінка серед претендентів на крісло — 43-річна Руслана Ряба, яка проживає у селі Довжок Кам’янець-Подільського району. Вона йде від «Радикальної Партії Олега Ляшка», членькинею якої і є. Працює регіональним менеджером зі збуту нафтопродуктів Хмельницького управління роздрібних продажів ТМ «ВОГ».

Руслана Олександрівна – дружини голови Довжоцької сільської ради. Згідно із декларацією чоловіка за минулий рік, у її власності лише земельна ділянка в селі Малинівці Кам'янець-Подільського району. За основним місцем роботи кандидатці торік нарахували 50 379 гривень зарплати, ще 23 392 гривні мала пенсії.

Руслана Ряба. Фото: із фейсбуку

У власності сільського голови будинок та дві земельних ділянки у Довжку та придбаний у 2019 році легковик «ВАЗ 212140» 2010 року випуску, оціночна вартість якого на момент набуття склала 8 тисяч гривень. За основним місцем роботи йому нарахували 199 374 гривень зарплати, ще 25 666 гривень мав пенсії.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую