ye-logo.v1.2

На одній з дільниць в Хмельницькому голосували поза кабінками

Вибори 2297
На одній з дільниць виборці заповнювали бюлетені, сидячи на лавочці в приміщенні самої дільниці, а не в кабінках для голосування
На одній з дільниць виборці заповнювали бюлетені, сидячи на лавочці в приміщенні самої дільниці, а не в кабінках для голосування. Фото: ілюстративне Наталі Гарматюк

Порушення зафіксували спостерігачі.

На одній із виборчих дільниць Хмельницького виборці здійснювали волевиявлення поза кабінками для голосування. Про це повідомляють спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Хмельницькій області. Зазначають, що на виборчій дільниці №681444, що в Хмельницькому, виборці заповнювали бюлетені, сидячи на лавочці в приміщенні самої дільниці.

Як зазначають в ОПОРІ, відповідно до частини 5 статті 248 Виборчого кодексу України виборчий бюлетень заповнюється виборцем особисто в кабіні для таємного голосування. Під час заповнення виборчого бюлетеня забороняється присутність інших осіб, здійснення фото- та відеофіксації у будь-який спосіб. Виборець, який внаслідок фізичних вад не може самостійно заповнити виборчий бюлетень, має право з відома голови або іншого члена дільничної виборчої комісії скористатися допомогою іншого виборця, крім члена виборчої комісії, кандидата у депутати, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, довіреної особи кандидата, уповноваженої особи організації партії, офіційного спостерігача.

Відповідно до частини 1 статті 16 Виборчого кодексу України голосування на виборах в Україні є таємним. Контроль за змістом волевиявлення виборців, встановлення або розголошення змісту волевиявлення конкретного виборця будь-яким чином забороняється.

Читайте також: У Хмельницькому роздавали «набори для безпечного голосування» з прізвищем кандидата в депутати

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую