ye-logo.v1.2

Голова обласної ТВК розповів, які комісії ще не здали виборчі протоколи і які порушення зустрічаються найчастіше

Вибори 12749
Віталій Афадєєв (на фото посередині) каже, найчастіші помилки у протоколах - виправлення
Віталій Афадєєв (на фото посередині) каже, найчастіші помилки у протоколах - виправлення. Фото: автора

За словами голови обласної територіальної виборчої комісії Віталія Афадєєва, п’ять із шестидесяти ТВК не здали уточнені виборчі протоколи.

Вчора, 3 листопада до кінця доби усі міські, селищні і сільські територіальні виборчі комісії мали здати протоколи підрахунку результатів голосування. Однак, як повідомив Сайту «Є» Віталій Афадєєв, в повній мірі завершити процес прийняття протоколів не вдалося.

Станом на сьогодні, за його словами, із 60 територіальних виборчих комісій подали документи лише 55. Ще п’ять – Хмельницька, Кам’янець-Подільська та Ізяславська міські, Новоушицька селищна і Слобідсько-Кульчиєвецька сільська виборчі комісії – усувають недоліки і складають уточнені протоколи про підсумки голосування.

«Ми очікуємо, що можливо, сьогодні ці п’ять комісій таки подадуть уточнені протоколи. По закону ми маємо не пізніше 6 листопада, тобто на 12 день після виборів встановити результати голосування. Сподіваюся, що ми встигнемо», – каже Віталій Афадєєв.

Він зізнається, що найбільша проблема із міськими ТВК у Хмельницькому та Кам’янець-Подільському.

«Хмельницький, на жаль, тягнув до останнього і подав протоколи за п’ять хвилин до дванадцятої ночі. При чому вони були не оформленні належним чином, не скріплені, не підписані і не пропечатані як того вимагає виборчий кодекс. Не були також надані всі протоколи дільничних виборчих комісій. У зв’язку з цим ми змушені були відправити протокол на доопрацювання.

Віталій Афадєєв зізнається, найбільша проблема із міськими ТВК у Хмельницькому та Кам’янець-Подільському

Вистачало неточностей і з протоколами Кам’янець-Подільської виборчої комісії. Як зазначив Віталій Афадєєв, члени комісії подали протоколи прошиті «однією пачкою», чого не треба було робити. Але це не єдине зауваження.

«Коли ми почали проглядати ці прошиті протоколи, серед них виявилися протоколи зразка 2015 року! Не під ці вибори і зроблені до раніше діючого законодавства. Навіть виявили протоколи до Кам’янець-Подільської районної ради, замість протоколів до Хмельницької обласної ради. Крім того було чимало помилок, виправлень і описок. А згідно із законом не допускається жодних виправлень у протоколах. Це найпоширеніше порушення. У протоколах роблять виправлення ручкою, олівцем, або й взагалі замальовують коректором і пишуть нові цифри. Це недопустимо», – пояснив Віталій Афадєєв.

Троє членів обласнї виборчої комісії склали присягу і приступили до роботи

Варто додати також, що троє членів обласної територіальної виборчої комісії у зв’язку з хворобою, не можуть продовжувати виконувати свої обов’язки, тому Центральна виборча комісії вчора, 3 листопада затвердила нових членів ТВК. Сьогодні, 4 листопада, під час засідання нові члени комісії склали присягу і приступили до роботи.  

Читайте також: Вибори на Хмельниччині: оголосили ще двох переможців у «мерських перегонах»

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую