ye-logo.v1.2
4 Грудня, 2020

Трансплантацію органів обговорили у Хмельницькому

Здоров'я 1712
На Хмельниччині нирку очікує 21 особа.
На Хмельниччині нирку очікує 21 особа.. Фото: newsmarket.com.ua

У конференц-залі УОЗ Хмельницької обласної державної адміністрації відбулося засідання круглого столу, на якому обговорювалась тема «Розвитку та реформування трансплантаційної служби України».

Нині тема трансплантології – одна із найбільш обговорюваних нині в Україні. Раніше ми вже повідомляли, що Міністерство охорони здоров'я України розробило та направило до Верховної Ради законопроект, згідно з яким кожен українець зможе стати донором органів після своєї смерті, якщо при житті юридично не оформить відмову від такої перспективи. Законопроект був переданий до парламенту і наразі знаходиться на вивченні комітету Верховної Ради з охорони здоров'я.

Щодо стану трансплантології в Хмельницькій області, то вона має загальноукраїнську тенденцію. Про це зокрема повідомляє прес-служба Хмельницької ОДА.
Найбільш розвинуте питання трансплантації нирок та підготовка до трансплантації нирок. В області проводиться реєстр хворих з трансплантованими нирками - на сьогодні це 15 осіб. Також ведеться список пацієнтів з хронічною нирковою недостатністю IV-V ст. в листі очікування на трансплантацію нирки. Їх 21 особа. Гірше з трансплантацією печінки та серця. На жаль, такого реєстру немає через відсутність законодавчого підґрунтя для широкого застосування трансплантації серця та печінки. Про трансплантацію легень, підшлункової залози та комплексу органів також не іде мова. Станом на листопад ц.р. 207 хворих подолян перебувають на діалізі. Щороку кількість хворих на ниркову недостатність збільшується на 2300 осіб.

У нового документу є противники, які кажуть, що українці не готові до настільки радикальних змін – суспільство ментально незріле, а також налякане історіями про "чорних трансплантологів".

15 грудня ц.р. під егідою МОЗ України відбудеться загальний круглий стіл у Києві. Тільки після широкого обговорення цієї теми з фахівцями і громадськістю до закону про трансплантологію будуть вносити відповідні зміни та корективи.
 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Здам житло

  Так  Ні, дякую