ye-logo.v1.2

Щоб грип не сплутав ваші плани

Здоров'я 2107

Медики розвінчали найпопулярніші міфи про профілактику гострих респіраторних вірусних інфекцій (ГРВІ) і грипу.

Марлеві пов'язки не завжди рятують від грипу. Знаєте, для чого була придумана марлева пов'язка? Для того, щоб хірурги та медсестри під час операції і після неї не внесли додаткову інфекцію в організм пацієнтів. Тому, по суті, маски потрібні не здоровим, а хворим, щоб вони при диханні, розмові або чханні не давали вірусу розповсюджуватися. Лише треба пам'ятати, що хворий заразний із перших годин хвороби і до її 5-7-го дня. І він активно розносить інфекцію тоді, коли ще не знає про те, що захворів (максимум - відчуває легке нездужання і не звертає на нього уваги), і активно спілкується з іншими людьми. Звісно, здорові теж можуть носити такі маски. Але слід пам'ятати, що частинки вірусу можуть бути настільки дрібними, що проникнуть і через марлю, якщо сильно захочуть. А ще маску треба міняти кожні дві години і стежити, щоб вона не була вологою.

Оксолінова мазь — панацея від грипу. Вона відіграє роль фізичного бар'єру між слизовою і вірусами. Але втягуємо повітря з вірусом ми набагато глибше. Тому порада: щоб оксолінова мазь принесла більше користі, нанесіть її на ватяну паличку і змастіть носові пазухи якнайглибше. Тільки без фанатизму!

Фізрозчин - вранці й увечері. Промивати ніс або полоскати ним рот потрібно якнайчастіше - після кожного походу на вулицю, після повернення з роботи, поїздки в громадському транспорті та візиту в будь-яке інше місце, де збирається велика кількість народу. Річ у тім, що дія сольового розчину швидка - він активно вбиває бактерії лише перші півгодини-годину після полоскання рота або змащування слизової носа, а потім ми знову відкриті всім вітрам, бактеріям та інфекціям. До речі, обробляти фізрозчином слизові оболонки добре й при хронічних інфекційних захворюваннях носоглотки.

Вітаміни — профілактика ГРВІ. Взагалі, вітаміни з вірусами не борються. Вони допомагають швидше одужати за рахунок стимулювання імунітету. Не дарма ж вітамін С входить до складу багатьох фармацевтичних препаратів, які полегшують симптоми застуди та грипу. Але і тут є свої нюанси: великі дози заборонені тим, у кого підвищена кислотність шлунка (адже друга назва вітаміну С - аскорбінова кислота), а ще дітям і вагітним. Тому приймати його слід не більше, ніж вказано на упаковці. Не забувайте, що вітамін С є і в складі багатьох продуктів! До прикладу, в лимонах. Але в цих цитрусових крім вітамінів є також і “важка артилерія” - ефірні олії й органічні кислоти. Вони якраз і здатні атакувати вірус і вбити його. Ефірні олії є і в часнику з ріпчастою цибулею, ось чому лікарі радять в сезон інфекцій їсти їх побільше і класти декілька шматочків на тарілку поруч із собою на робочому місці.

Підготувала Валентина ШВЕЦЬ.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую