ye-logo.v1.2
3 Червня, 2020

Не захворіти допоможуть какао, “собаче” дихання і котлета

Здоров'я 1650

Скільки б фармацевти не билися над створенням диво-пігулок, найдієвішою зброєю в боротьбі проти застуд, як і раніше, залишається наш власний імунітет. А зміцнити його допоможе дотримання простих правил.

Табу на вегетаріанство
Будівельним матеріалом для лімфоцитів - клітин імунної системи - є білки. Причому - повноцінні, тобто ті, які містять всі незамінні амінокислоти. А вони є лише в м'ясі. Без тваринних білків не може бути міцного імунітету. Проте не забувайте, що добре тільки те, що в міру, і споживання м'яса - не виняток. А міра - це близько 100 г тваринного білка (м'яса, сиру, або сметани) на день. При цьому важливо дотримуватися питного режиму - 35 мл рідини на кілограм ваги. Лише при достатній кількості води організм очищається повною мірою й відбуваються повноцінні обмінні процеси. Без цього неможливе здоров'я і активність імунної системи.

Лікуйте хронічні захворювання та не перевтомлюйтеся
Наш імунітет трудиться щомиті: стримує активність бактерій, атаки вірусів (яких лише в кубічному сантиметрі повітря близько мільйона) і знищує патологічні клітини. Тому намагайтеся не навантажувати його непотрібними додатковими “завданнями” - адже його ресурси не безмежні! Це не зміцнить імунну систему безпосередньо, але істотно заощадить її можливості на випадок, коли вони справді потрібні. Для цього не пускайте на самоплив хронічні захворювання - обов'язково лікуйте їх; не перевтомлюйтеся й намагайтеся виспатися; не зловживайте алкоголем (він пригнічує активність лімфоцитів). Безпечна доза останнього становить не більше 40 г етанола на день (40 г міцних напоїв, 250 г сухого вина, 300 г пива). Для жінок - удвічі менше.

Скажіть “ні!” - шкідливим солодощам
Цукор сприяє зростанню бактерій і дріжджових грибків в організмі. Крім того, надлишок “поганого” цукру вимиває такий важливий для імунної системи вітамін С. Тому відмовтеся від цукерок і тортів і замініть їх на сухофрукти (50 г на день) і фрукти (300 г). Таким чином, ваш раціон збагатиться вітамінами, мінералами та мікроелементами, що важливо для нормальної роботи імунної системи. Додаткове джерело корисностей, які сприятливо впливають на імунітет: горіхи, насіння, какао і чорний шоколад без домішок (30-40 г на день).

Нерви у коробочку!
Начебто кожен знає, що всі хвороби від нервів. Але, коли ми починаємо нервуватися та дратуватися, не всі вміють сказати собі “стоп!”. Адже роль стресу в зниженні імунітету справді велика. Тому максимально уникайте нервових перевантажень. Як? Контролюйте себе: не беріть все близько до серця, уникайте конфліктів, а якщо уникнути стресу не вдалося, подихайте “по-собачому” (через рот із висунутим язиком). Таке дихання допомагає одночасно виплеснути негатив, а не тримати його в собі (або “вивалити” його на інших), і при цьому - заспокоїтися.

Щодня — 20 тисяч кроків
Фізичні навантаження зміцнюють імунітет. Перш за все - за рахунок нормалізації обміну речовин. Навантаження повинні бути регулярними - наскоками поліпшити ситуацію не вийде. Але не перенапружуйтеся, інакше це призведе до вироблення занадто великої кількості адреналіну, який імунітет, навпаки, підриває. Біг, плавання, фітнес - підійде все. Але якщо таке фізичне навантаження не для вас, то хоча б візьміть за правило проходити щодня до 20 тисяч кроків: сходи замість ліфта, прогулянка пішки замість їзди на тролейбусі тощо.

Робіть ставку на контрасти
Якщо немає протипоказань (наявність міоми, серцево-судинних захворювань, підвищеної температури), ходіть у лазню - двічі-тричі на місяць. Прогрівання з зануренням у холодну воду стимулює роботу імунної системи. Цим же ефектом володіє контрастний душ за рахунок стимуляції роботи наднирників. Важливо не мерзнути - переохолодження знижує активність імунітету. Якщо ви, все ж таки, довели себе до стану “зуб на зуб не попадає”, якнайшвидше випийте чашку гарячого чаю. Можна з будь-якими спеціями - за рахунок подразливої дії на судини слизової оболонки рота такий напій підвищить локальний імунітет ротоглотки - “вхідних воріт інфекції”.
 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую