ye-logo.v1.2

Щоб не захворіти, частіше поливайте квіти і робіть вологе прибирання

Здоров'я 3446
Фото: ikirov.ru

Обігрівач - гідна альтернатива батареям центрального опалення. Проте, щоб ця чудо-техніка не підклала свиню у вигляді грипу, потрібно дотримуватися низки правил.

 Частіше поливайте квіти
Нагрівання повітря призводить до його пересушування. Це може спровокувати захворювання різними гострими респіраторними вірусними інфекціями. Річ у тім, що при низькій вологості повітря ворсинки епітелію на пересушених слизових оболонках горла й носа набагато гірше виконують свої очисні функції. Крім того, не так активно виробляються імуноглобуліни. Як наслідок - падає місцевий імунітет. Інфекції отримують доступ у наш організм, а бактерії, які живуть на наших слизових починають розмножуватися. За декілька годин, проведених у “сухій” кімнаті, нічого страшного не відбудеться. Але, якщо ви “грієтеся” за допомогою обігрівача щодня, то варто обов'язково при цьому зволожувати повітря. Оптимальна вологість - від 50 до 70%. Найпростіше для цих цілей придбати зволожувач повітря. Також попереджають пересушування частий полив кімнатних квітів та вологе прибирання. Друга міра особливо важлива, якщо ви - алергік. Оскільки в пересушеному приміщенні пил легко піднімається з усіх «закутків» кімнати в повітря. Можна також ставити поблизу обігрівача миску з водою або розпорошувати вологу звичайним пульверизатором (7-10 разів на день). До речі, акваріум з рибками - чудовий зволожувач.

Тримайте дистанцію
Відстань між обігрівачем і людиною має бути продуманою. Поставите прибор надто близько - буде перегрів, далеко - не буде так тепло, як хотілося б. Вибір дистанції залежить від потужності обігрівача. Якщо, до прикладу, в інфрачервоного обігрівача вона становить 700-800 Вт, то його потрібно ставити на відстані 0,7 м. Якщо потужність обігрівача 1-15 кВт, то дистанція повинна бути 1 м.

Провітрюйте приміщення не менше трьох разів на день
Одні обігрівачі “з'їдають” кисень (спіральні), інші виділяють неприємні запахи (масляні), треті “ганяють” пил (з піддувом). Тому обов'язково потрібно провітрювати приміщення: не менше трьох разів на день по 10 хвилин. Якщо в кімнаті багато людей, то вікно варто відкривати кожні 1,5-2 години. При цьому уникайте протягів. Без наслідків їх може перенести лише людина з богатирським здоров'ям.

Нагрівайте повітря до +20-23°С
Чим вища температура повітря, тим нижча у ньому концентрація кисню (це стосується усіх видів обігрівачів, крім інфрачервоних). Оптимально, якщо в кімнаті буде +20°С (максимум - +23°С). А ввечері обов'язково пройдіться хоча б 40 хвилин. Пам'ятайте, що хронічне кисневе голодування неминуче призведе до розладів у роботі всіх органів. Особливо чутлива до нестачі кисню нервова система. Сонливість або головний біль - це сигнали організму про гіпоксію. Не намагайтеся підбадьоритися за допомогою кави, краще подихати свіжим повітрям 10-15 хвилин. Особливо важливий тепловий режим для дітей - вони активно рухаються. Тому висока температура повітря призведе до пітливості і перегрівання, що загрожує зниженням імунітету.

Ранок починайте з ванночок для носа
Виняткове значення вологість повітря має для дітей до 3-х років і пенсіонерів. У перших ще занадто маленькі, вузькі дихальні шляхи, що призводить до їх швидкого закупорювання та розвитку затяжних ринітів або нападів кашлю. У других, в силу неминучих вікових змін, знижується вироблення антитіл, а імунітет стає менш досконалим. Тому, крім зволоження повітря кімнати, їм треба зволожувати слизову носа сольовим розчином (1 ч. л. солі без гірки розчинити в склянці теплої води). Нахиліться над раковиною, повернувши голову наліво. Повільно введіть розчин в праву ніздрю за допомогою шприца без голки. Якщо ви все зробили правильно, то рідина витече через ліву ніздрю. Поверніть голову вправо і все повторіть. В кожну ніздрю заливайте по 5 мл розчину (дітям - по 2 мл). Робити це потрібно вранці й ввечері.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую