ye-logo.v1.2

Перша допомога при гострому коліті

Здоров'я 12458
Фото: medpractik.ru

При гострому коліті спостерігаються загальне нездужання, втрата апетиту, біль у животі та пронос. Іноді навіть може підвищуватися температура. Погано те, що це захворювання може перейти в хронічну форму.

 При хронічному коліті спостерігаються зниження апетиту, нудота, загальна слабкість. Тупий або спазматичний біль у животі нерідко виникає перед або після дефекації. Можуть з'являтися відчуття розпирання в животі, бурчання і сильне газоутворення. При проносі стілець 3-4 рази на добу, частіше рідкий, у важких випадках — зі слизом і прожилками крові.
При лікуванні коліту необхідне дотримання спеціальної дієти: молочнокислі продукти, здобна випічка, протерті каші, супи з круп на м'ясному або рибному бульйоні. Першу добу захворювання вам потрібно голодувати: рекомендується пити побільше рідини — 7-8 склянок міцного гарячого і не дуже солодкого чаю. На другий день — 7-8 склянок теплого рисового відвару, міцний чай, 100 г червоного виноградного вина (краще кагору), кисіль із чорниці, відвари шипшини та черемхи. Слідуючі 1-2 дні харчуйтеся протертими, рідкими й звареними на воді чи парі стравами. Для зняття болю можна покласти на живіт гарячу грілку. Зробіть клізму з настоєм ромашки (на склянку окропу 1 ст. л. квітів, настояти 20 хвилин, процідити). Правильне харчування і додатковий прийом лікувального настою дозволять обійтися без операцій і прийому ліків.
Щоб приготувати настій візьміть порівну: корінь кульбаби, подрібнені плоди софори, траву деревію, корінь родовика, корінь оману. 2 ст. л. перемішаних трав залити 1 л окропу і настояти 10-11 годин. Приймати по третині склянки за 30-40 хвилин до кожного приймання їжі.
Коліт “боїться” також мати-й-мачухи, якщо 1/3 ч. л. порошку з її листя тричі на день за 20-30 хвилин до вживання їжі запивати гарячим молоком.
1 ст. л. коріння або трави кульбаби настояти 8-10 годин в 0,5-літровому термосі і вживати тричі на день перед їжею за 30 хвилин.
Взагалі, при гострих і хронічних захворюваннях тонкого і товстого кишківника, корисно вживати настій, екстракт, сироп плодів чорниці, а пектинові речовини шипшини і свіжих яблук чудово знімають запалення кишківника. Яблука добре помити, натерти. З'їдати цю кашку необхідно через 5-7 хвилин після приготування (4-6 разів на день). Яблука слід обирати не дуже тверді, кислі. Можна додати трохи меду. Вже на третій день з'являються ознаки поліпшення, і можна переходити на овочеву дієту, але яблука продовжувати їсти. Пектинові речовини яблук - прекрасні ліки від коліту, ентероколіту в людей похилого віку та дітей.
Перевірений народний засіб для лікування коліту: по 1 ч. л. золототисячника, шавлії, ромашки заварити в склянці окропу. Пити по 1 ст. л. через кожні 2 години після приймання їжі, приблизно 7-8 разів на день. Через один-три місяці дозу зменшити, а проміжки часу між прийомами подовжити.
Знижує біль і усуває скупчення газів у кишківнику анісовий чай. 1 ч. л. сухого анісу залити склянкою окропу. Краще готувати його в заварювальному чайнику, накривши лляним рушником, настоювати 5-7 хвилин. Пити часто і потроху протягом дня. Якщо за декілька прийомів біль не проходить, то заваріть свіжий анісовий чай і додайте до нього дрібку сухого або свіжого кропу.
Метеоризм усуне свіжий картопляний сік (по 1 ст. л. двічі-тричі на день до вживання їжі протягом 5-7 днів).
При закрепі допоможе насіння льону: потрібно залити склянкою окропу 1 ч. л. сировини в термосі, настоювати 1-2 години. Випити весь настій перед сном.
Для людей, які не хочуть щодня “панькатися” з травами, рекомендується такий засіб: перекрутити через м'ясорубку по 400 г трави сенни (александрійського листа) та чорносливу. Додати 200 г меду та ретельно все перемішати. Зберігати в холодильнику. Приймати при закрепі під час вечері по 1 ч. л., запиваючи теплою водою.
Щоб виразка у товстій кишці зарубцювалася, приготуйте такий збір: подрібніть та змішайте рівні частини трави пастушої сумки та хвоща польового. Залийте 1 ст. л. суміші окропом на дві-три години. Пийте по 3 ст. л. чотири рази на день. Курс лікування — 10 днів.

Підготувала Світлана ЯСЬКОВА 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую