ye-logo.v1.2

Цілющі напої від застуди

Здоров'я 3065
Фото: http://www.goodfon.ru/

Із настанням сезону грипу та вірусних інфекційних захворювань у декілька разів збільшується ризик “підхопити” цю підступну недугу. Щоб знешкодити хворобу “в зародку”, можна обійтися й без антибіотиків, якщо вчасно “вдарити” по ній цілющими напоями, користь яких перевірена народним досвідом.

 1. Теплий чай з медом і лимоном. Якщо ви застудилися, по-перше, приготуйте неміцний чорний або зелений чай, в який додайте 1 ч. л. меду й одну-дві частинки лимона. Дуже важливо не додавати мед і лимон в окріп, щоб зберегти їх корисні речовини.
2. Малиновий чай із квітками липи. Із сухих квіток липи заваріть чай, додайте до нього сухі ягоди й листя малини. І залишіть настоюватися на 30 хвилин. Якщо ягід малини немає, підійде й малинове варення.
3. Чай із шипшини. 3 ст. л. сухих плодів залити 0,5 л окропу й залишити в термосі на ніч. Уранці процідити й пити по 0,5 склянки 4 рази на день за 30 хвилин до приймання їжі.
4. Морс журавлинний або брусничний. Журавлина й брусниця – це просто унікальні за своїми бактерицидними властивостями засоби. Для приготування морсу розтерти ягоди журавлини або брусниці з цукром (3:1). 2 ст. л. суміші залити 0,5 л теплої води.
5. Гаряче молоко з мінеральною водою. Якщо почався кашель, приготуйте гаряче молоко з лужною водою (до прикладу, “Боржомі”). Такий напій сприятиме відходженню мокротиння.
6. Молоко з часником. Цей екстрений засіб допоможе стати на ноги за одну ніч. У тепле молоко потрібно додати 10 крапель соку часнику й випити на ніч.
7. Компот із сухофруктів. Це перевірений і всім відомий із дитинства засіб. Відвар із сухофруктів має загальнозміцнювальну й пом’якшувальну дію у разі застуди. 100 г сухофруктів перебрати, великі фрукти порізати, ретельно помити в теплій воді. Спочатку варити яблука й груші до м’якості протягом 30 хвилин, додавши цукор (3 ст. л. на 1 л води), потім сушені абрикоси й чорнослив, і за 5 хвилин до закінчення варіння додати родзинки. У готовий компот можна додати сік лимона або апельсина та мед.
8. Імбирний чай із лимоном. Такий напій допоможе в морозні дні, зміцнить імунітет і підвищить працездатність. Одну склянку гарячої води змішати з 1 ст. л. меду, 1 ст. л. соку лимона, 0,5 ч. л. подрібненого імбирного кореня й дрібкою кориці. Можна додати в чай трохи сухого подрібненого листя м’яти.
9. Ромашковий чай. Ромашка в поєднанні з липою та медом є гарним протизастудним засобом. Приготування чаю: взяти по 1 ч. л. квіток ромашки й квіток липи, запарити склянкою окропу, настояти 20 хвилин, процідити. Пити по 1/3 склянки тричі на день до вживання їжі. Можна додати мед.
10. Вітамінний чай з шипшини та материнки. Цей засіб підвищить імунітет і впорається з нестачею вітамінів. Ще одна перевага напою - приємний смак. Сухі подрібнені плоди шипшини змішати з висушеною лісовою материнкою і звіробоєм, запарити, як звичайний чай. Пити з додаванням молока і меду.

Підготувала Валентина ШВЕЦЬ.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую