ye-logo.v1.2

Продукти-енерджайзери

Здоров'я 2410
Фото: dachnik.in.ua

У них мало калорій, майже немає «поганих» вуглеводів, проте велика кількість корисної клітковини, а енергії – хоч відбавляй!

 ВІВСЯНКУ справедливо вважають «найенергетичнішою» кашею в світі. Яких тільки вітамінів та мікроелементів у ній немає! Калій, магній, фосфор, залізо, марганець, йод і цинк підтримують роботу всіх систем та органів, зміцнюють імунітет, а кремній перешкоджає випаданню волосся. Перевага цієї каші ще й у тому, що вона допомагає контролювати засвоєння жирів і м'яко очищає кишківник.
БАНАНИ поповнюють енергетичні запаси та підвищують креативність. Секрет – у фруктозі, яка міститься в них. Фруктоза, потрапляючи в кров, перетворюється на глюкозу – пальне, потрібне для «сірої речовини». Двох бананів на день достатньо, щоб блиснути розумом і кмітливістю. Магній, якого в бананах украй багато, зміцнює нервові клітини, що особливо актуально при стресах.
СУХОФРУКТИ – ідеальний продукт для відновлення сил, боротьби з апатією і депресією. Родзинки, курага, фініки й чорнослив забезпечать майже моментальний приплив енергії. Вони незамінні в період авралів на роботі, коли потрібно витратити багато енергії. До речі, родзинки мають здатність приборкати гнів, тобто ліки «від нервів» можуть відпочивати!
ПШОНО посідає в списку продуктів-енерджайзерів також почесне місце. Ця золотава крупа – джерело вітамінів групи В (вітамін В1 – основний ворог дратівливості, втоми й депресії; В2 активно бореться з проблемами шкіри, робить волосся густим і міцним; В5 стабілізує тиск, а В12 допомагає виробляти гормон щастя – серотонін). Залізо, яке міститься в пшоняній каші, відповідає за гарний кровообіг і здоровий колір обличчя, а магній підвищує стресостійкість і додає сили.
ВОЛОСЬКІ ГОРІХИ – чудовий спосіб зарядитися енергією без негативних наслідків для фігури. Вони на 60% складаються з жирів, проте здебільшого, ці жири ненасичені, тобто не загрожують зайвими кілограмами. В золотих ядерцях містяться найважливіші вітаміни (А, Е, В, Р, С) і мінеральні речовини (калій, натрій, фосфор, залізо, магній, кальцій, йод). До того ж, волоські горіхи містять цілий комплекс біологічно активних речовин, які позитивно впливають на стан судин головного мозку.
АБРИКОСАМ співали дифірамби ще давньокитайські лікарі, порівнюючи ці плоди з маленькими сонцями. Абрикоси швидко тамують відчуття голоду, збагачують організм вітамінами й мікроелементами. Але найголовніше – вони додають бадьорості, сил, працездатності. Крім того, свіжі стиглі абрикоси багаті на фосфор і магній, які вкрай потрібні для активної роботи мозку.
ЦІЛЬНОЗЕРНОВИЙ ХЛІБ, який містить складні вуглеводи, засвоюється повільніше, ніж вироби із білого борошна. Це забезпечує постійний приплив енергії протягом тривалого часу. В ньому багато поживних речовин і мікроелементів, у тому числі практично всі вітаміни групи В (В1, В2, В3, В6, В12), а також вітамін Е і клітковина.

Підготувала Світлана ЯСЬКОВА.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую