ye-logo.v1.2

Дмитро Кушніренко: “У 80% випадків рак молочної залози виявляють при самообстеженні”

Здоров'я 11020
Дмитра Скрипника
«Кожна жінка повинна вміти самостійно проводити діагностику молочної залози» - каже Дмитро Олександрович.. Фото: Дмитра Скрипника

Щорічно в Україні реєструється понад 16 тисяч нових випадків захворювання на рак молочної залози.

 Однак цей діагноз вже давно перестав бути вироком для жінки. І хоча сучасна медицина уміє рятувати жінок від цієї недуги, дуже багато залежить і від самої жінки, від того, наскільки уважно вона ставиться до свого здоров'я. Про те, як не проґавити хворобу, про профілактику раку молочної залози ми розмовляємо з гінекологом-ендокринологом, мамологом, кандидатом медичних наук Дмитром Кушніренком.

- Дмитре Олександровичу, що повинна знати кожна жінка про рак молочної залози?
- Перш за все, що раннє виявлення захворювання — запорука успішного лікування й повного одужання. Якщо раптом відчуєте, що щось не так, не панікуйте! Існує безліч легких форм захворювання — від численних маленьких вузликів до одиночних великих кіст і нешкідливих доброякісних пухлин. Близько 80% всіх пухлин молочної залози - доброякісні. Тому навіть при незначних підозрах звертайтеся до свого гінеколога. І в жодному разі не слухайте порад “досвідчених” подруг!

- Хто більше схильний до раку молочної залози?
- Особливо уважним потрібно бути тим, у кого на рак хворіли мама, тітка чи
сестра. Також дослідження свідчать, що десь учетверо більше схильні до цієї недуги жінки, в яких менструації почалися до 12 років. А от якщо клімакс у вас почався в 55 років, то маєте вдвічі більше шансів уникнути раку грудей, ніж ті, в кого останні менструації були в 45. До групи ризику належать також жінки, які вперше народжували в 35 років або взагалі не мають дітей. Я наводжу ці дані для того, щоб жінки різного віку знали, як поводитися, і вчасно зверталися до лікаря.

- Чи можна якось вберегтися від цієї недуги? Що включає в себе профілактика?
- Однією з головних причин онкологічних захворювань є екологічно шкідливі фактори: неправильне харчування, нездоровий спосіб життя. Так, ми не можемо вплинути на екологію, але ми можемо стежити за своїм харчуванням. У жіночому раціоні, як і дитячому чи чоловічому, повинні переважати овочі, фрукти, ягоди. Надмірна вага має хвилювати не лише тому, що огрядна людина менше приваблива, вона — причина багатьох хвороб, у тому числі й онкологічних. Віддавайте перевагу рослинним жирам, а замість м'яса вживайте птицю та рибу. Для профілактики раку корисно приймати провітамін А, вітаміни С та Е, селен, фолієву кислоту. Зрозуміло, що алкоголю та нікотину слід уникати, особливо жінці. Також корисні заняття спортом: для молоді - пробіжки, фітнес, аеробіка, для старших людей - прогулянки. З обережністю приймайте сонячні ванни, багатьом вони взагалі протипоказані. А якщо ви велика шанувальниця шоколадної засмаги, то виходьте на пляж до 10-ї та після 16-ї години. Особливо хочу підкреслити, що ризик раку молочної залози знизиться, якщо жінка народжує дитину до 25 років і годує її грудьми хоча б до півроку.

- А як не проґавити біду і своєчасно помітити проблему?
- Кожна жінка має вміти самостійно проводити діагностику молочної залози й робити це регулярно (раз на місяць). Якщо у вас ще є менструації, обстеження проводьте приблизно через півтора тижні після початку чергового
циклу. Якщо ж менструації вже закінчилися і ви приймаєте гормони, обстеження грудей слід також проводити приблизно через півтора тижня після початку прийому препарату. Найкраще робити це після прийняття душу чи ванни. Домашня діагностика - важливе доповнення до профілактичного обстеження у гінеколога. Як показує статистика, 80% випадків раку молочної залози жінки виявили самостійно. Станьте перед дзеркалом так, щоб зручно було розглянути всю верхню частину тіла. Спочатку роздивіться свої груди з опущеними донизу руками. Потім покладіть руки на стегна, заведіть їх за голову. Стоячи чи сидячи, помацайте лівою рукою праву молочну залозу, кожну ділянку від краю до соска. При цьому натискання не повинно викликати у вас болючих відчуттів. Аналогічно промацайте правою рукою ліву молочну залозу. Крім того, промацайте ділянку пахвової впадини. Потім стисніть кожен сосок між великим і вказівним пальцями. Якщо при цьому з нього почне виділятися рідина, зверніться до гінеколога. Обстеження грудей і пахвової впадини повторно проведіть у лежачому положенні, спочатку поклавши руку з боку обстежуваної груді уздовж тіла, а потім - піднявши її над головою. Під час огляду звертайте увагу: на зміну форми та розміру грудей, втягування шкіри чи сосків, потовщення шкіри в ділянці грудей і сосків, появу вузлів чи ущільнень на грудях, почервоніння чи запальнення. При найменшій підозрі звертайтеся до свого гінеколога.

- Які додаткові методи обстеження молочної залози застосовуються у клініках?
- Якщо є пухлина, вона обов'язково буде визначена мамографією (навіть на ранній стадії, коли пухлина ще має розмір до 1 см і її ще неможливо промацати при найретельнішому обстеженні). Проводити мамографію рекомендується всім жінкам, починаючи з 40 років, раз на рік. Ультразвукове обстеження визначить характер ущільнення і кісту (мішечок, заповнений рідиною), які, найімовірніше, виявляться нешкідливими.

 

Коментарі:

МРТ КТ Хмельницький 18.05.2017 22:10

https://xn----ttbeqkc.xn--j1amh/likari/ginekolog гінеколог Ультрадіагностика 0671200165 або 654065

МРТ КТ Хмельницький 25.10.2016 13:39

Консультація і лікування гінеколог м. Хмельницький http://мрт-кт.укр/likari/ginekolog http://мрт-кт.укр/ru/vrachi/ginekolog 067-120-01-65 0382-65-40-65

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую