ye-logo.v1.2

Термальні джерела: коли приємне ще й корисне

Здоров'я 17034

Невеличке місто Берегове, розташоване неподалік від Мукачево, відоме не лише в Україні, а й за її межами завдяки лікувальним властивостям термальних вод високої мінералізації.

 Цією лікувальною водою наповнений комплекс басейнів під відкритим небом.
Найбільший, п’ятдесятиметровий басейн розташований під відкритим небом неподалік центральної частини міста, на території навчально-спортивної бази «Закарпаття». При базі діють готель і їдальня.
Наповнюється басейн з півторакілометрового гейзера кремнієво-азот-вуглекисло-хлоридно-натрієвими водами високої мінералізації, які знищують майже всі мікроби. Через специфічний склад вода каламутна, і має брудно- коричневий колір. Термальну воду добувають зі скважини глибиною 1100 метрів. Початкова температура води +50 градусів, але в басейні вона охолоджується приблизно до +30. Температура води однакова цілий рік, тому лікуватися термальними водами можна в будь-яку пору року.
Година перебування в басейні дорослому обійдеться в 30 гривень, дитині від 7 до 10 років – у 20. Якщо ж ви винаймаєте номер у готелі при базі, то за 30 гривень зможете відвідати басейн двічі.
Поряд з великим басейном є ще два маленьких, також під відкритим небом. Температура води в них – близько 45 градусів. Узимку маленькі басейни накривають спеціальним каркасом, завдяки чому утворюється ефект вологої «турецької бані».
Ще один термальний бассейн знаходиться в оздоровчому комплексі «Жайворонок». Він критий, умови тут трохи кращі, ніж у «Закарпатті», є додаткові послуги: сауна, джакузі з термальною водою, соляна кімната з сіллю з Солотвино. Але тут за вхід ви заплатите за дорослого вже 50 гривень за годину, 80 гривень – за дві і 100 гривень – за три години, для дитини до шести років година коштуватиме 30 гривень. Плюс до кожного пакету даються додаткові 15 хвилин на переодягання. У вартість квитка також входить фінська лазня. Хоч Берегове і невелике містечко з чисельністю населення близько 20 тисяч мешканців, інфраструктура тут розвинена досить добре. Багато пропозицій житла, як від місцевих жителів, так і від готельних комплексів. Ціни – на будь-який гаманець: можна знайти помешкання і за 50 гривень на добу, і за 250. Єдине, що у святкові дні тарифи зростають удвічі. Ціни у кафе і ресторанах помірні. Так, до прикладу, обід в місцевій піцерії, що складається з другої страви, салату і компоту обійдеться, приблизно, в 30 гривень з людини.
Добиратися до Берегового зручніше зі Львова. Електричкою або автобусом треба доїхати до Мукачевого. Квиток у другий клас електрички (м’які сидіння) коштує 30 грн. Тривалість поїздки – чотири години. З вокзалу в Мукачево до Берегового можна доїхати на таксі або на рейсовому автобусі (квиток коштує 10 грн). Тривалість поїздки – 40 хвилин.
Житло можна забронювати заздалегідь через інтернет-ресурси або знайти на місці. Оголошень про оренду вистачає, але якщо ви їдете на свята, вихідні або канікули, пошук житла може затягнутися. Якщо ви вирішили зупинитися у місцевих жителів, перед заселенням уточніть питання опалення і води. І перше, і друге може бути не регулярним.
Неподалік від Берегового, у селі Косонь, яке розташувалося майже на кордоні з Угорщиною, розташований комплекс «Термальні води Косино». Порівняно з базою «Закарпаття», цей комплекс новіший і сучасніший. На території комплексу розташовано 5 басейнів: великий термальний, 2 басейни з термальною водою «близнюки», прісний басейн з аква-баром та дитячий. Усі басейни оточені зручними доріжками, шезлонгами, гойдалками, обладнані численними фонтанами, підводними гейзерами та поручнями.
Великий термальний басейн (+41оС) працює у всі пори року, оскільки має безпосередній перехід до «Королівської зали» комплексу, в якій можна відпочити, виміряти артеріальний тиск до і після купання, а в холодну пору року зігрітись. Термальні басейни «близнюки» (+42оС) для поціновувачів тиші та спокою. Зазвичай сюди приходять відпочивати сім'ями та невеличкими компаніями. Басейн з прісною водою та «аква-баром» (+30оC) оформлений у мексиканському стилі, більший за термальні, тому чудово підійде любителям поплавати. Тут постійно звучить музика, бажаючі можуть замовляти екзотичні коктейлі та скуштувати смачної угорської кухні. Дитячий басейн – мілкий (глибина – 0,5 м). Поряд є дитячий майданчик.
На території комплексу також можна спробувати «Ванну Кнайпа» (ванна для ніг належить до процедур, що активізують кровообіг. Чергування гарячої та холодної води спричинює розширення судин, поліпшення кровопостачання, зміцнює імунну і вегетативну нервову системи, зменшує наслідки стресу і біль у стопах).
Щодо цін, то у Косино вони приблизно такі ж, як і в Берегового. Дві години для дорослого коштуватимуть 50 гривень, за кожні наступні 30 хвилин доведеться доплачувати по 10 гривень. Якщо ви плануєте провести у басейні більше шести годин, то квиток обійдеться у 130 гривень. Щодо дітей, то їх перебування у басейні оцінюється досить цікаво: діти зростом до 90 см можуть відпочивати у басейні безкоштовно, а дітям, які мають від 90 до 140 см зросту, доведеться купувати квитки, відповідно, за дві години перебування – за 30 гривень, за кожні наступні півгодини – доплатити по 5 гривень. Якщо дитина знаходиться у басейні більше шести годин, то квиток для неї коштуватиме 70 гривень.
Як дістатися? Поїздом до Мукачевого, Батьово або Ужгорода, далі – автобусом до Берегового. З Берегового – автобусом з центру міста (відправлення кілька разів на день, крім вихідних), електропоїздом приміського сполучення до станції «Косини» або на таксі.

Підготувала Яна КУШНІР.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую