ye-logo.v1.2

Психолог Наталя Ханецька: “Коли людина в депресії, її імунітет різко падає”

Здоров'я 6077

Варто лише увімкнути телевізор, відкрити першу-ліпшу газету або зайти на будь-який сайт, як на нас обрушується шквал негативу: там підбили літак, там вкрали дітей-сиріт, там посеред поля розстріляли наших вояків. Як жити? Що буде далі?!

"Найперше, радить практикуючий психолог, доцент кафедри практичної психології та педагогіки Хмельницького національного університету Наталя Ханецька, потрібно пам'ятати, що життя триває".
За словами Наталі Ханецької, у нас є два боки життя: нормальне, яким ми звикли жити, і те, яке спостерігаємо по телебаченню, в Інтернеті, про яке читаємо в газетах.
“І якщо робити акцент на тому віртуальному житті, в якому ми безпосередньо участі не беремо, і забувати про своє, пояснює психолог, то ми випадаємо із звичної нам реальності. В результаті некомфортно, бо ми живемо не своїм життям. Тому раджу: поверніться до свого, звичного вам способу існування. А для цього треба небагато: просто спробуйте не витрачати свій час і нерви на те, що побачили. Треба пам'ятати, що у вас є родина, чоловік, діти, робота, захоплення, і цим треба жити. Навіть якщо страшно, бо це врятує від суму та тривалої депресії.
Перше. Як порятунок пропоную зайнятися тим, що вас тішить: хто любить відпочинок за містом, у кого покращується настрій від шопінгу (але це не означає, що потрібно скуповувати все підряд), кого порадує похід в кафе. Навіть якщо вам не хочеться цього робити, робіть через силу, і це поступово захопить вас.
Друге. Менше сидіть в Інтернеті та дивіться телевізор. Якщо хочеться знати, що робиться у світі, раз в день подивіться новини. Але не перед сном. Однак якщо і 10 хвилин перегляду новин викликають у вас депресію або напади агресії, краще телевізор не дивитися взагалі. Якщо ж ви так переживаєте за державу, то якщо ми будемо їй потрібні, то ми їй потрібні здоровими.
Тому зрозумійте, що від Вас нічого не залежить, а якщо ви зіпсуєте здоров'я та настрій собі, ближнім та колегам, кому від цього стане краще? Нікому, а от через зриви на рідних нерідко розпадаються сім'ї. В мене нещодавно був випадок, коли чоловік підтримував Партію регіонів, дружина Майдан. В результаті гарна родина розпалася. Або ще: на грунті того, що відбувається в країні, жінка з братом, який живе в Росії і з яким спілкувалися щодня, розсварилися так, що повністю припинили спілкування. Тому стримуйте себе. Сваритися з рідними, друзями через політичні розходження, нерозумно.
Третє. У нас на кафедрі практичної психології (Кам'янецька, 122/2, гуртожиток №5) надаються безкоштовні консультації. Хто має Інтернет, може зайти на сайт Української спілки психотерапевтів, де є телефони хмельницьких психологів, які теж консультують безкоштовно.
Ну і не забувайте про фізичні вправи, прогулянки, свіжі фрукти та овочі. Все це підвищує імунітет. А відомо, що коли людина сумує, її імунітет різко падає.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую