ye-logo.v1.2

На Хмельниччині проводитимуть операції з ендопротезування кульшових суглобів

Здоров'я 9368
Фото: ua.thebestmedic.com

У Волочиському районі вперше провели таке оперативне втручання.

Минулого тижня, 14 березня, у центральній районній лікарні Волочиська вперше провели операцію з ендопротизування кульшових суглобів. Допомогли в цьому спонсори, які й обладнання надали, і навіть навчання лікарям провели. Подібні операції робили раніше лише в обласному центрі та Кам’янці-Подільському, тепер же, кажуть медики, ще більше людей зможуть отримати допомогу.
“Вперше у нашому районі прооперували уже двох пацієнтів, поставивши їм ендопротези, тобто замінили кульшові суглоби. Для цього у Волочиськ приїжджав лікар-хірург національного інституту хірургії та трансплантології Вадим Чорний. Ми спостерігали за його роботою, а тепер оперуватимемо самостійно”, - розповідає завідувач травматологічного відділення ЦРЛ Василь Білобровко.
За словами медика, проведення таких операцій стало можливим завдяки підтримці спонсорів - підприємства “Мотор-Січ”, яке сьогодні спеціалізується не лише на інноваційних запчастинах до транспортних засобів, а й медичному устаткуванні. Для лікарні від підприємства безкоштовно передали інструменти та самі суглоби вітчизняного виробництва.
“Тепер такі операції ми зможемо проводити самостійно, адже сьогодні ендопротизування потребують чимало мешканців нашого району. На обліку стоїть багато людей, які потребують протезів як колінних, так і кульшових. Особливо це стосується перелому шийки стегна, яке майже не зростається. Завдяки таким протезам, через три-чотири дні людина вже може стати на ноги”, - каже Василь Білобровко.
Двоє лікарів з цього медичного закладу проходили навчання у Запорізькій амбулаторії, при ВАТ “Мотор січ” і тепер оперуватимуть мешканців Волочиського і сусіднього районів. Що цікаво, вартість таких операцій, як відзначають лікарі, буде значно нижчою від обласного рівня.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую