ye-logo.v1.2

Перший раз в ополонку: поради експертів

Здоров'я 4993
До першого занурення у воду потрібно готуватися
До першого занурення у воду потрібно готуватися. Фото: з архіву

Рекомендації дають лікарі, медики і моржі.

За кілька днів православні та греко-католики відзначатимуть завершальне свято різдвяно-новорічного циклу Водохреще або Богоявлення. У цей день люди різного віку готуються зануритися в крижану воду річок чи ставків. Вважається, що хрещенська вода очищає тіло й душу та дарує здоров’я.

Сайт «Є» зібрав кілька порад від лікарів, рятувальників та досвідчених моржів, для тих, хто цьогоріч збирається пірнути в ополонку вперше.

Обирати спеціально обладнані місця

Рятувальники радять, - перш за все, обирати місця, які попередньо спеціально облаштували для занурення у воду. Важливо також підготувати свій організм.

«Не можна пірнати в ополонку, якщо організм не підготовлений чи людина має проблеми із серцем, опорно-руховим апаратом, тиском. Якщо є бажання зробити це вперше, треба заздалегідь підготуватися - обливатися зранку холодною водою. Обов’язково вибирати для купання місця обладнані, де є рятувальники і медики. Вони нададуть першу допомогу, якщо раптом стане зле», - розповідає прес-секретар ДСНС у Хмельницькій області Андрій Козак.

За його словами, обов’язково необхідно взяти з собою рушник і гарячий чай, у жодному разі не вживати алкоголь ні до купання, ні після. Перед зануренням варто зробити невеличку зарядку, розігріти тіло. Для того, хто купатиметься вперше, достатньо 1-2 рази пірнути, швидко вилізти з води і добре розтерти тіло рушником.

Головне - налаштувати організм

Керівник клубу «Моржі Поділля» Сергій Шенькарук розповідає, що до купання ополонці дуже важливо бути морально готовим до цього, налаштувати свій організм зарання. Радить за кілька днів до пірнання закалятись.

«До Водохреща потрібно пообливатися холодною водою, щоб організм звик до перепаду температури. В ополонку треба заскочити швидко, і три рази зануритись обов’язково з головою, тоді ефект більший. Не всі це, звичайно, можуть. Організм матиме невеличкий стрес, але запрацює у подвоєному режимі. Я не зустрічав людей, які купались на Водохреще і захворіли після цього», - ділиться досвідом Сергій Миколайович.

Додає, добре коли купатись ідете не самі. Тоді буде кому потримати рушник, допомогти обтерти тіло, аж до почервоніння. У жодному разі не можна одягатися на мокре тіло.

Людина має бути здоровою

Як повідомила головний лікар Хмельницького міського центру первинної медико-санітарної допомоги №2 Людмила Головко, для того щоб купатись в ополонці, треба бути здоровим.

«Людина має бути здоровою і не мати якогось хронічних захворювань, не приймати відповідних медикаментів. Щоб після занурення в ополонку не отримати простудні і серцево-судинним захворювання, через різкий перепаду температур (може бути спазм судин), потрібно загартовуватись до того. Раптово до таких вчинків не варто вдаватися”, - каже Людмила Леонтіївна.

Окрім морального налаштування, лікар наголошує на тому, щоб із собою люди брали великий рушник та теплий чай. 

Де можна буде скупатись в обласному центрі читайте: У Хмельницькому обладнають кілька місць для купання на Водохреще

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую