ye-logo.v1.2
21 Лютого, 2020

“Меланома стоп”: майже дві сотні хмельничан безкоштовно перевірили свої родимки

Здоров'я 1410
Хмельничани безкоштовно перевіряли свої родимки на предмет захворювання на рак
Хмельничани безкоштовно перевіряли свої родимки на предмет захворювання на рак. Фото: автора

Лікарі говорять, щоб уникнути ускладнень дуже важливо вчасно діагностувати перехід родимки в меланому.

У Всесвітній день боротьби з меланомою у Хмельницькому організували акцію “Меланома стоп”. Всім охочим протягом шести годин лікар-онколог безкоштовно обстежував родимки.

З самого ранку під приміщенням Управління охорони здоров'я міської ради вишикувалась черга хмельничан на діагностику. Хтось прийшов спеціально, відпросившись з роботи, хтось випадково проходив повз і вирішив перевіритися, комусь порадили родичі. 

За півгодини до кінця прийому лікаря у коридорі стоять близько 20 людей в черзі. Не припиняють підходити нові охочі перевіритись.

“Чекаю вже більше години. Лікар швидко приймає, але людей дуже багато”, - говорить хмельничанка Наталія. - У мене є родимка, яка мене турбує. До лікаря збиралася давно, але все ніяк не могла дійти. Тепер вирішила нарешті перевіритися”.

За словами головного методиста Управління охорони здоров'я Руслана Ратушного, з дев'ятої години ранку вони оглянули близько 150 людей. ”Ми фізично всіх не встигнемо сьогодні прийняти. Тому прийом продовжиться в поліклініках. Кожен хмельничанин зможе пройти це обстеження в онколога у своїй поліклініці”, - каже методист.

За півгодини до кінця прийому хмельничан не меншало

Прийом одного пацієнта займає 2-5 хвилин. Хмельничан сьогодні оглядав онколог поліклініки №4 Вадим Бойко. Обстеження проводилось за допомогою спеціального приладу, який дозволяє подивитися родинки в збільшенні на компютері, методом дерматоскопії.

Лікар повідомив, що сьогодні проблемних родимок майже не було виявлено. “Люди звертаються з папіломами, невусами, гемангіомами, які їх турбують. Був один випадок схожий на меланому, тому я направив в онкодиспансер цю пацієнтку”, - розповідає Вадим Бойко.

Лікарі закликають за першого тривожного сигналу прийти на перевірку

Як зазначають медики, сама родимка є доброякісним утворенням, але вона може перерости у меланому, яка вже є онкологічним захворюванням. Тому важливо вчасно виявити злоякісне утворення.

Основні ознаки того, що родимку потрібно перевірити у спеціаліста:

- коли родимка починає швидко рости;

- коли у родимки нерівний край;

- коли змінюється колір родинки;

- коли змінюється динаміка родимки (раніше не росла, потім почала рости)

- якщо ви її пошкодили.

 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую