ye-logo.v1.2
23 Лютого, 2020

СНІД – не вирок! Хмельничан закликають бути толерантними з інфікованими

Здоров'я 2043

Підписатися на канал "Є" в Youtube

В обласному центрі до Дня пам’яті людей, які померли від СНІДу, провели флешмоб.

Сьогодні, 16 травня, у Хмельницькому, біля кінотеатру ім. Тараса Шевченка відбулась акція «100 % життя – 100 % толерантності» приурочена Дню пам’яті людей, які померли від СНІДу (третя неділя травня). Містяни мали змогу безкоштовно зробити швидкий тест на ВІЛ у пересувній медичній машині та отримати презервативи (як профілактику передачі ВІЛ-інфекції). До акції також долучились студенти медичного коледжу, які підготували танцювальний флешмоб. 

«Щороку ми проводимо подібну акцію. Таким чином вшановуємо пам'ять тих, хто помер від СНІДу, разом з тим, говоримо, що ВІЛ/СНІД - зараз не вирок. Від ВІЛ-інфекції люди не помирають. Існує лікування, яке дає можливість людині жити повноцінно», - розповідає організаторка акції  та виконавчий директор Хмельницького обласного відділення БО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» Оксана Драч.

В інформаційному куточку фахівці відповідали на питання хмельничан

За її словами, ВІЛ-позитивні зазначають дискримінації з боку оточення. Тому, акцією також хочуть донести молоді, оскільки вони формують суспільну думку, що потрібно бути толерантними з хворими людьми.

Наявність ВІЛ-інфекції перевіряли безкоштовно 

«Згідно зі статистикою, по області більш як 2 тисячі людей живуть із ВІЛ/СНІД. Неофіційно це число може бути вдвічі або втричі більшим. Серед цих інфікованих людей - 174 дитини. У порівнянні з іншими регіонами наша область має низькі показники», - каже лікар-інфекціоніст Хмельницького центру СНІДу Вадим Калюк.

Із лампадок виклали знак-символ ВІЛ/СНІДу

Лікар додає, всі ВІЛ-позитивні хмельничани забезпечені необхідними ліками безкоштовно. Завдяки ним в інфікованих батьків можуть народитися здорові діти.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую