ye-logo.v1.2
16 Грудня, 2019

Медична карта дитини для вступу до дитсадка та школи більше не потрібна

Надія СВІНЦІЦЬКА Здоров'я 6368
Щороку, влітку, батьки «атакували» поліклініки, аби отримати медкартку до початку навчального процесу. Наразі ж таких черг не має
Щороку, влітку, батьки «атакували» поліклініки, аби отримати медкартку до початку навчального процесу. Наразі ж таких черг не має. Фото: з архіву

Від батьків не мають права її вимагати.

Відтепер для вступу дитини до дитсадка не потрібно надавати медичну довідку затвердженої форми – достатньо довідки від педіатра чи сімейного лікаря, в якого спостерігається дитина. Таке нововведення ініціювало Міністерство охорони здоров’я України.

«Стара форма медкарток уже в минулому. Відтепер для вступу дитини до садочка чи школи, потрібно прийти на огляд до свого педіатра. Лікар, огляне дитину, і якщо вона буде здорова, видасть спеціальну довідку. У ній має бути зазначене прізвище, ім’я, по батькові дитини, дата народження, місце проживання, інформація про стан здоров’я дитини та можливість відвідування закладу дошкільної освіти чи школи», - коментує начальник управління охорони здоров’я Борис Ткач.

За новими правилами, батькам не потрібно буде обходити лікарів вузького профілю, достатньо лише медогляду педіатра. Однак, лікар може рекомендувати батькам відвідати й інший спеціалістів, якщо для цього є покази.

Окрім цього, згідно з нововведенням, батьки мають право не розголошувати діагноз своєї дитини. Якщо дитина має певне захворювання, то за рішенням одного з батьків або іншого законного представника дитини, у цій довідці може бути зроблено відповідний запис.

«Це право залишають за собою батьки. Однак, на мою думку, вихователі або вчителі повинні знати, чим хворіє дитина, щоб, якщо щось станеться, бути готовим надати першу медичну допомогу», - каже Борис Васильович.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую