ye-logo.v1.2

Через менінгіт п’ятеро дітей опинилися у реанімації

Здоров'я 6008
В реанімації Хмельницької дитячої лікарні перебуває п'ятеро дітей з вірусним менінгітом
В реанімації Хмельницької дитячої лікарні перебуває п'ятеро дітей з вірусним менінгітом. Фото: varta1.com.ua

У пацієнтів спостерігаються головні болі та висока температура.

Реанімаційне відділення Хмельницької інфекційної лікарні заповнене. На лікарняних ліжках опинилося п’ятеро маленьких хмельничан, які захворіли на вірусний менінгіт. Про це повідомила головний лікар Хмельницької інфекційної лікарні Оксана Піддубна.

«Діти перенесли респіраторну вірусну інфекцію, яка дала ускладнення у вигляді запалення оболонок головного мозку. Збудниками цієї інфекції є віруси роду ентеровіруси. Найчастіше ця хвороба виявляється у дітей дошкільного та молодшого шкільного віку, дорослі ж хворіють вкрай рідко», - розповіла Оксана Вікторівна.

Також медик додала, що через схожість симптомів початок перебігу захворювання навіть досвідчені лікарі часто плутають з грипом чи ГРВІ.

«Перші кілька днів у дитини значно підвищується температура тіла до 39 градусів і вище. Збити її доступними лікарськими засобами неможливо. Також у дитинки може з’явитися озноб. Але основною ознакою хвороби є все ж наявність сильного головного болю, що супроводжується нудотою і блювотою", - каже лікар.

Чим небезпечне захворювання і як захистити свою дитину:

Дорослі вірусним менінгітом хворіють рідко. Імунітет у них досить міцний, на відміну від дитячого. В цьому і проблема, бо викликається хвороба тими ж вірусами, що стають причиною запалення носоглотки у дорослих. Тобто людина може абсолютно не підозрювати, що є носієм вірусного менінгіту і бути розповсюджувачем небезпечного для дітей вірусу. Якщо захворювання у дитини не діагностувати вчасно і швидко не почати лікування, це може призвести до смертельного випадку.

Якщо захворювання не діагностувати на початку хвороби і не розпочати відповідне лікування, це може призвести до появи таких проявів:
• Верхній симптом Брудзинського. Якщо лежачій дитині підняти голову, разом з нею рефлекторно починають згинатися обидві ноги в колінах.
• Симптом Керніга. Якщо у лежачої на спині дитини зігнута нога в коліні, її неможливо випрямити.

Про наявність вірусу також може сигналізувати неприродна поза чада, що лежить у ліжку. Дитина може лежати на боку, закинувши голову назад, а коліна підтягти до себе. Така поза полегшує головний біль. Також у малюка може з'явитися дратівливість: він погано переносить світло, шум.

Профілактика вірусного менінгіту в дитини

Вірус менінгіту найчастіше вражає дітей зі слабким імунітетом, і захиститися від нього вакцинацією або іншим способом неможливо. Фахівці кажуть: головний спосіб профілактики - це своєчасне виявлення хворого і його ізоляція. Але потрібно обов'язково дотримуватися основних правил гігієни, уникати спілкування дитини з хворими вірусними захворюваннями людьми, зміцнювати її імунітет.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую