ye-logo.v1.2
19 Вересня, 2020

Невакциновані діти не можуть відвідувати школи та дитячі садки – МОЗ

Здоров'я 4922
Якщо у вашої дитини є протипоказання до щеплення, вона має одержати відповідну довідку у лікаря
Якщо у вашої дитини є протипоказання до щеплення, вона має одержати відповідну довідку у лікаря. Фото: з архіву

Усе - через нестійку епідемічну ситуацію в Україні.

Таке нагадування органам місцевої влади направили Міністерство охорони здоров'я України та Міністерство освіти і науки України.

Як йдеться листі, «наразі в Україні спостерігається нестійка епідемічна ситуація щодо інфекційних хвороб, а захворюваність на кір, краснуху, епідемічний паротит, кашлюк, дифтерію набуває загрозливого характеру. З початком навчального року ризик захворіти на ці інфекції збільшується, тому дуже важливо щоб діти були вчасно щеплені за Календарем профілактичних щеплень».

Таким чином в МОЗ нагадали про необхідність щеплень для відвідування шкіл та дитячих садків. «Якщо у вашої дитини є протипоказання до щеплення, вона має отриматии відповідну довідку у лікаря, коли проходить обов’язковий профілактичний огляд. Рішення про допуск таких дітей до закладів освіти приймає комісія лікарів відповідного лікувально-профілактичного закладу», - йдеться у повідомленні.

Що це означає для хмельничан сайт «Є» запитав у головного педіатра Хмельницької області Лариси Добровольської.

«Згідно з законом, відвідувати державні заклади освіти можуть лише ті діти, які отримали щеплення за Календарем профілактичних щеплень або якщо у дитини є медичні протипоказання до вакцинації. Лист МОЗ та МОН нагадує про ризик масового поширення небезпечних інфекцій, що особливо зростає з початком навчального року. Наразі йдеться про кір, адже кількість хворих вже в шість разів перевищує показники 2017 року. У тих начальних закладах, де є зафіксовані випадки захворюваності на кір, невакцинованих дітей приймати не будуть. На сьогодні в Україні є достатня кількість ефективних, якісних, безпечних та рекомендованих Всесвітньою організацією охорони здоров’я вакцин, щоб охопити щепленнями всі вікові групи, які цього потребують», - прокоментувала Лариса Олексіївна.

Згідно з Календарем профілактичних щеплень до 6 років діти повинні отримати щеплення проти гепатиту В, туберкульозу, кору, паротиту, краснухи, дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту та Хіб-інфекції. У 6-річному віці проводиться ревакцинація проти дифтерії, правця, поліомієліту, кору, краснухи та паротиту.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую