ye-logo.v1.2
20 Березня, 2019

Відсутність апетиту і болі в м’язах: у шістьох хмельничан виявили небезпечних паразитів

Ірина ОЛІЙНИК Здоров'я 5274
Всі, хто захворів токсокарозом,  контактували з домашніми собаками
Всі, хто захворів токсокарозом, контактували з домашніми собаками. Фото: segodnya.ua

Медики кажуть, що ураження токсокарозом цьогоріч зросло в шість разів.

У шістьох хмельничан медики діагностували небезпечне захворювання: усі вони були уражені токсокарозом (хворобу спричиняють глисти). Серед тих, хто захворів, 5 дорослих та 1 дитина 12-ти років.

«Якщо торік було виявлено всього один випадок токсокарозу, цього року – аж шість. Це дуже небезпечне захворювання, викликане гельмінтами, які паразитують у кишечнику собак і кішок. Вони вражають життєво-важливі органи та тканини людини. Людина втрачає апетит, худне, з’являється біль у м’язах. Личинки можуть мігрувати і дислокуватися в суглобах, що також викликає біль та підвищення температури. Важливо знати, що діагностувати це захворювання можна лише за допомогою аналізу крові», - каже Лариса Мартиненко, лікар-епідеміолог Хмельницького міськрайонного відділу ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України».

Як встановили фахівці, причиною зараження стало вживання в їжу забрудненої яйцями паразитів городньої зелені, овочів, фруктів та недотримання правил особистої гігієни при догляді за домашніми тваринами.

«Всі, хто захворів, контактували з домашніми собаками. Одна з них, до речі, загинула через враження токсокарозом», - додає лікар.

Клінічні особливості перебігу токсокарозу у людей залежать від кількості потрапляння в організм людини яєць токсокар, чим більше, тим важче протікає інвазія. Головними симптомами токсокарозу є: рецидивуюча лихоманка, легеневі симптоми, такі як задишка, кашель, стиснення в грудях, збільшення печінки, зниження гостроти зору, запалення всіх оболонок ока, враження сітківки ока, що призводить до сліпоти.

Дуже важливо при перших таких симптомах звернутися до лікарів.

«Якщо маєте вдома тварин – не забувайте проводити їм профілактику гельмінтів. Особливо, цуценятам, віком до 4-х тижнів. І, звісно, не забувайте про елементарні правила гігієни - мийте ретельно руки після контакту з домашніми тваринами, а також городину та зелень, яку подаєте до столу».

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Останні оголошення

Останні фото та відео