ye-logo.v1.2

На Хмельниччині 12 людей захворіли на лептоспіроз

Здоров'я 14835
Медик каже, що надзвичайно важлива своєчасна діагностика лептоспірозу
Медик каже, що надзвичайно важлива своєчасна діагностика лептоспірозу. Фото: rivne.media

Чотири особи померли від цієї недуги.

Для багатьох з нас хвороба лептоспіроз маловідома, однак станом на 24 жовтня на Хмельниччині зареєстровано 12 випадків зараження цією недугою, 4 з них мають летальний наслідок. Минулого року в області захворіло 9 осіб, троє з яких померли.

Цьогоріч хворих було зафіксовано в обласному центрі та у Хмельницькому районі. Два випадки - в Чемеровецькому районі, по одному – в Славутському, Красилівському, Летичівському, Теофіпольському районах.

«Лептоспіроз – це гостре інфекційне захворювання, спільне для людей і тварин. Джерелом збудника інфекції є гризуни, дикі ссавці, свійські та дикі тварини, хутрові звірі, собаки. У містах основним носієм інфекції є пацюки», - каже Віталій Овчарук, завідувач відділенням особливо небезпечних інфекцій державної установи «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України».

Медик розповів, що при проведенні епідрозслідувань випадків захворюваня встановлено, що у 3-х випадках джерелом зараження могли бути гризуни в домогосподарствах та на місці роботи захворілих. В двох випадках люди могли заразитися під час риболовлі та розробки риби на ставках. Ще у двох випадках - під час проведення ремонтних робіт в підвальних приміщеннях, заселених гризунам. В інших випадках причиною зараження могло стати вживання в їжу овочів та фруктів, забруднених виділеннями гризунів.

«Захворювання реєструвались протягом всього року. Хворіють як жителі сільської місцевості, так і мешканці міст. Тому, питання профілактики цього небезпечного захворювання є однаково актуальними для всього населення області», - каже Віталій Овчарук.

Фахівець додає, що симптоми лептоспірозу дуже нагадують гостре респіраторне захворювання: озноб, лихоманку (підвищення температури тіла до 39–40 градусів і більше), загальну слабкість, сильний головний біль, нудоту. Характерними для лептоспірозу є болі в м’язах. Можуть з’явитися такі ознаки, як почервоніння та набрякання шкіри, почервоніння очей.

«Ці симптоми починаються десь за 7–14 днів після зараження (цей період може тривати від 1 до 20 діб). І з цього моменту рахунок йде на години, бо чим раніше розпочати професійне лікування, тим більші шанси на одужання», - зазначає Віталій Володимирович.

Медик каже, що надзвичайно важлива своєчасна діагностика лептоспірозу, тому що збудники та їх токсини викликають патологічні зміни в нирках, ураження печінки (часто з жовтяницею), нервової системи. Підтвердити діагноз допомагають і спеціальні лабораторні дослідження. Чим швидше «викрита» інфекція, тим більше у хворого шансів на одужання. Якщо людина потрапила в умови при яких можливе зараження, проте клінічних проявів ще нема, вона може пройти обстеження, яке може вказати на наявність інфікування. Обстеження можна пройти в лабораторії державної установи «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» (м. Хмельницький вул. Пилипчука, 55).

Читайте також: Хмельниччиною розповсюджується короста

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую