ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

На Хмельниччині 12 людей захворіли на лептоспіроз

Здоров'я 14246
Медик каже, що надзвичайно важлива своєчасна діагностика лептоспірозу
Медик каже, що надзвичайно важлива своєчасна діагностика лептоспірозу. Фото: rivne.media

Чотири особи померли від цієї недуги.

Для багатьох з нас хвороба лептоспіроз маловідома, однак станом на 24 жовтня на Хмельниччині зареєстровано 12 випадків зараження цією недугою, 4 з них мають летальний наслідок. Минулого року в області захворіло 9 осіб, троє з яких померли.

Цьогоріч хворих було зафіксовано в обласному центрі та у Хмельницькому районі. Два випадки - в Чемеровецькому районі, по одному – в Славутському, Красилівському, Летичівському, Теофіпольському районах.

«Лептоспіроз – це гостре інфекційне захворювання, спільне для людей і тварин. Джерелом збудника інфекції є гризуни, дикі ссавці, свійські та дикі тварини, хутрові звірі, собаки. У містах основним носієм інфекції є пацюки», - каже Віталій Овчарук, завідувач відділенням особливо небезпечних інфекцій державної установи «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України».

Медик розповів, що при проведенні епідрозслідувань випадків захворюваня встановлено, що у 3-х випадках джерелом зараження могли бути гризуни в домогосподарствах та на місці роботи захворілих. В двох випадках люди могли заразитися під час риболовлі та розробки риби на ставках. Ще у двох випадках - під час проведення ремонтних робіт в підвальних приміщеннях, заселених гризунам. В інших випадках причиною зараження могло стати вживання в їжу овочів та фруктів, забруднених виділеннями гризунів.

«Захворювання реєструвались протягом всього року. Хворіють як жителі сільської місцевості, так і мешканці міст. Тому, питання профілактики цього небезпечного захворювання є однаково актуальними для всього населення області», - каже Віталій Овчарук.

Фахівець додає, що симптоми лептоспірозу дуже нагадують гостре респіраторне захворювання: озноб, лихоманку (підвищення температури тіла до 39–40 градусів і більше), загальну слабкість, сильний головний біль, нудоту. Характерними для лептоспірозу є болі в м’язах. Можуть з’явитися такі ознаки, як почервоніння та набрякання шкіри, почервоніння очей.

«Ці симптоми починаються десь за 7–14 днів після зараження (цей період може тривати від 1 до 20 діб). І з цього моменту рахунок йде на години, бо чим раніше розпочати професійне лікування, тим більші шанси на одужання», - зазначає Віталій Володимирович.

Медик каже, що надзвичайно важлива своєчасна діагностика лептоспірозу, тому що збудники та їх токсини викликають патологічні зміни в нирках, ураження печінки (часто з жовтяницею), нервової системи. Підтвердити діагноз допомагають і спеціальні лабораторні дослідження. Чим швидше «викрита» інфекція, тим більше у хворого шансів на одужання. Якщо людина потрапила в умови при яких можливе зараження, проте клінічних проявів ще нема, вона може пройти обстеження, яке може вказати на наявність інфікування. Обстеження можна пройти в лабораторії державної установи «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» (м. Хмельницький вул. Пилипчука, 55).

Читайте також: Хмельниччиною розповсюджується короста

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую