ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Перші жертви кліщів у Хмельницькому: серед потерпілих є діти

Здоров'я 13056
Лаборанти, які досліджували комах встановили, що однин з шести кліщів був інфікований бореліозом
Лаборанти, які досліджували комах встановили, що однин з шести кліщів був інфікований бореліозом . Фото: cntime.cn.ua

Медики кажуть, що перші кліщі найагресивніші, тому що вони голодні.

У Хмельницькому, станом на 22 березня вже шістьох людей вкусили кліщі. Завідувач відділення особливо небезпечних інфекцій держустанови «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України Віталій Овчарук каже, що незважаючи на досить раню весну, ці комахи вже активізувалися.

«До нас звернулося вже шестеро хмельничан, яких вкусив кліщ. Серед них – четверо дітей та двоє дорослих. Лаборанти, які досліджували комах встановили, що один з шести кліщів був інфікований бореліозом (хвороба Лайма). Його приніс хмельничанин, який проживає у прилісовому масиві. Також ми встановили, що кліщі вкусили дітей, які перед цим прогулювалися у парку імені Михайла Чекмана. На щастя, вони інфіковані не були», - розповів Віталій Володимирович.

Медик каже, що перші кліщі найагресивніші, тому що вони голодні, і для розмноження їм потрібна кров людей чи тварин.

«Хоча на деревах ще листя немає й трава щойно почала пробиватися, але кліщі вже активізувалися. Зазвичай, ці комахи починають дошкуляти людям і тваринам у квітні чи навіть у травні, але в останні роки, через раннє потепління, кліщі стали з’являтися вже у березні», - каже медик.

Варто пам’ятати, що кліщі можуть присмоктатися до тіла людини не лише під час перебування на природі, але й після відвідування зеленої зони - якщо залишилися на одязі.

Для визначення попадання збудника в організм людини, необхідно провести дослідження кліща, який вкусив. Таке дослідження проводять у лабораторії ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України за адресою м. Хмельницький, вул. Храновського, 12 (неподалік автостанції №5). Після цього приймається рішення щодо обстеження та лікування постраждалого.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую