ye-logo.v1.2

Кліщі атакують: на Хмельниччині збільшується кількість потерпілих

Здоров'я 15746
Паразити воліють поселятися не тільки на невисоких чагарниках і деревах у парках, а й в газонної траві
Паразити воліють поселятися не тільки на невисоких чагарниках і деревах у парках, а й в газонної траві. Фото: proshkidnikiv.pp.ua

В області вже 9 людей захворіло на бореліоз.

Під час п’ятиденних вихідних 12 дорослих та 22 дитини у Хмельницькому стали жертвами кліщів.

«В однієї дитини на тілі медики виявили 4 кліща. Здебільшого усі вкушені відпочивали на природі або на дачі. Живих комах було відправлено до лабораторії, аби пересвідчитися чи не були вони носіями бореліозу», - розповів виконувач обов’язків завідувача травмпункту Хмельницької міської лікарні Віталій Одарчук.

Цього року на території Хмельницької області зареєстровано 46 випадків укусів кліщів, 9 осіб захворіли на бореліоз. Про це розповів завідувач відділення особливо небезпечних інфекцій держустанови «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» Віталій Овчарук.

«Хвороба Лайма, що викликається бактерією Borrelia burgdorferi й передається людині через укус інфікованих кліщів, зустрічається доволі часто. Це дуже небезпечне захворювання, при якому насамперед вражається серце, нервова система та опорно-руховий апарат. Якщо вчасно не пройти курс лікування, то хвороба Лайма може призвести до серйозних наслідків. Звичайно ж, це зовсім не означає, що укуси кліщів ведуть до захворювання. Якщо кліщ не заразний, то і небезпеки для здоров’я він не несе», - каже Віталій Овчарук.

Для визначення попадання збудника в організм людини, необхідно провести дослідження кліща, який вкусив. Таке дослідження проводять у лабораторії ДУ "Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України" за адресою м. Хмельницький, вул. Храновського, 12. Після нього приймається рішення щодо обстеження та лікування покусаного.

Де живуть кліщі

Поширена думка про те, що міські жителі можуть не боятися укусів кліщів, спростовують дані медиків і статистика потерпілих людей. У кожному населеному пункті і навіть великому мегаполісі є паркові зони, сквери та ділянки, засіяні травою. Саме в таких місцях і живуть кліщі. Паразити воліють поселятися не тільки на невисоких чагарниках і деревах у парках, а й в газонної траві.

Деякі помилково вважають, що кліщі падають з дерев в лісі на що проходять повз туристів. Однак насправді вони не здатні залазити на велику відстань від землі, зазвичай кліщі можуть бути на висоті до одного метра.

Що робити, якщо ви виявили кліща на шкірі:

1. Негайно зверніться до найближчого травмпункту. У кожному регіоні цілодобово працюють травмпункти, де кліща видалять, оброблять місце укусу та нададуть рекомендації щодо подальшого спостереження.

Якщо це неможливо, постарайтесь видалити його самостійно: повільно витягніть разом із хоботком, розхитуючи його пальцями, обгорнутими марлевою серветкою, пінцетом чи петлею з нитки, яку слід закріпити найближче до шкіри людини.

2. Після видалення кліща змастіть ранку антисептичним розчином. Якщо залишилася частина кліща, його видаляють стерильною голкою.

Видаленого кліща необхідно помістити на шматок вологої марлі у флакон, пробірку, інший чистий скляний посуд та щільно закрити кришку. За направленнями лікаря у лабораторній мережі проводяться лабораторні дослідження кліщів на наявність збудників бореліозу.

3. Ретельно вимийте руки з милом.

4. Протягом двох тижнів щоденно вимірюйте температуру тіла, а в разі її підвищення чи виникнення почервоніння на шкірі – зверніться до лікаря. Не використовуйте олію та креми – це лише підвищить ризик інфікування.
 

Аби уникнути укусів кліщів фахівці радять дотримуватися наступних правил:

• одягатися в світлий, однотонний, з довгими рукавами одяг, який щільно прилягає до тіла, на якому легше помітити кліщів. На голову варто одягати головний убір;
• використовувати репеленти (засоби, що відлякують комах);
• під час прогулянки треба проводити само- та взаємоогляди – через кожні 2 години та ще раз вдома. Особливо ретельно потрібно обстежувати ділянки тіла, покриті волоссям;
• вдома одразу після прогулянки треба змінити одяг, білизну, ретельно їх оглянути, випрати та випрасувати. Не можна залишати цей одяг біля ліжка чи спати в ньому. Витрушування одягу не позбавляє його від кліщів;
• якщо прогулянка була разом з домашньою твариною, її теж слід оглянути на наявність кліщів до того, як впустити до помешкання.

Коментарі:

Адміністратор 03.05.2019 09:19

Майданюк Олег, дякуємо за ваш коментар. Перевірили. В нас працює. Тому важко зрозуміти, чому ви не змогли поширити

Майданюк Олег 02.05.2019 22:25

стаття корисна але не можу перепостити тому що не спрацьовує кнопка whatsApp

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую