ye-logo.v1.2

Хмельничани у центрі міста зможуть здати кров

Здоров'я 3944
Після процедури здачі крові потрібно відпочити 10 хвилин
Після процедури здачі крові потрібно відпочити 10 хвилин. Фото: aif.ua

Медики станції переливання крові стоятимуть поблизу кінотеатру Шевченка.

До Всесвітнього дня донора, який відзначається щороку 14 червня, обласна станція переливання крові запрошує всіх хмельничан стати донором.

У цей день на площу поблизу кінотеатру Шевченка вперше виїде спецавтівка, яку подарував обласній станції переливання крові Каліфорнійський центр крові. Коштує машина майже 300 тисяч гривень.

«Саме на доноромобілі працівники станції приїдуть на площу до кінотеатру, аби якомога більше хмельничан могли долучитися до хорошої і корисної справи – здати кров», - розповів головний лікар Хмельницької обласної станції переливання крові Ярослав Столяр.

Медики на доноромобілі розпочнуть брати кров з 9-ої ранку і до 13-ої години. Перед проведенням донації, донорів пригостять солодким чаєм та печивом. Окрім цього, усі бажаючі зможуть отримати довідку, яка дає звільнення від роботи в день здачі крові і наступний день. Якщо донор наступного дня на роботі, то цей день за його бажанням можна приєднати до відпустки, або ж використати впродовж року з дня здачі кров.

Хто може бути донором і як до цього підготуватися?

Донором крові може бути людина з 18 років. В донори не приймають з вагою менше 50 кг, гемоглобіном нижче 120, артеріальним тиском вище 170/100. Повторно здавати кров можна через 60 днів.

Напередодні, перед здаванням крові необхідно повечеряти, але відмовитись від жирної їжі, молочних продуктів. Можна вживати солодкий чай, узвар, хліб, сухарі, варені крупи, макарони на воді без масла, соки, морси, компоти, мінеральну воду, овочі, фрукти (крім бананів).

За 48 годин до здавання крові не вживати алкоголю. Пити більше рідини. Не вживати ліки, особливо, які містять аналгін, аспірин за 72 години до процедури. Не курити за дві години до та після процедури.

Після процедури здачі крові потрібно відпочити 10 хвилин. Випити солодкий чай, з’їсти щось легке. У цей день краще уникати надмірних фізичних навантажень. Не вживати алкоголю протягом восьми годин. Протягом наступних двох діб регулярно та добре харчуватися та вживати багато рідини.

Читайте також: За вихідні понад три десятки хмельничан стали жертвами кліщів

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую