ye-logo.v1.2
20 Листопада, 2019

За вихідні понад три десятки хмельничан стали жертвами кліщів

Надія СВІНЦІЦЬКА Здоров'я 2791
Небезпечний не сам укус комахи, а те, що є загроза заразитися від неї хворобою Лайма
Небезпечний не сам укус комахи, а те, що є загроза заразитися від неї хворобою Лайма. Фото: healthapple.info

Медики кажуть, що кожен третій кліщ інфікований.

За вихідні, 8-9 червня, 32 жителі обласного центру звернулися за медичною допомогою через укуси кліщів.

«До нас щодня приходять пацієнти, які стали жертвами кліщів. За вихідні 15 дорослих та 17 дітей звернулися до лікарів міського травматологічного центру та дитячого травмпункту. Їм усім була проведена екстрена профілактика та призначена відповідна терапія», - розповів завідувач травматологічного центру Хмельницької міської лікарні Руслан Колесніков.

Відомо, що у травні та протягом десяти днів червня до лабораторії особливо небезпечних інфекцій ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» звернулися 173 особи, яких вкусили кліщі.

«Медики дослідили комах та встановили, що близько 30 відсотків усіх кліщів, які приносять до лабораторії, є інфікованими бореліями та можуть спричинити хворобу Лайма (інфекційне захворювання, що передається через укус кліща і вражає нервову систему людини, серце, опорно-руховий апарат, шкіру). Лише за два останніх роки у Хмельницькому 107 людей захворіло на цю небезпечну хворобу, - каже завідувач Хмельницьким міськрайонним відділом ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» Олександр Рибак. - Інколи трапляється так, що людина декілька днів не бачить, як до її тіла присмоктався кліщ. Якщо таке трапляється, постраждалий мусить здати кров на наявність імуніглобуліну Мg, який покаже, чи інфікована людина. Цей метод хороший тим, що захворювання можна виявити ще до появи клінічних проявів і, відповідно, змінити терміни та інтенсивність лікування».

Дослідження самих кліщів проводять у лабораторії особливо небезпечних інфекцій ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» за адресою: м. Хмельницький, вул. Храновського, 12, тел.: (0382) 67-29-70.

Що робити, якщо ви виявили кліща на шкірі:

1. Негайно зверніться до найближчого травмпункту. У кожному районі цілодобово працюють травмпункти, де кліща видалять, оброблять місце укусу та нададуть рекомендації щодо подальшого спостереження.

Якщо це неможливо, постарайтесь видалити його самостійно: повільно витягніть разом із хоботком, розхитуючи його пальцями, обгорнутими марлевою серветкою, пінцетом чи петлею з нитки, яку слід закріпити найближче до шкіри людини.

2. Після видалення кліща змастіть ранку антисептичним розчином. Якщо залишилася частина кліща, його видаляють стерильною голкою.

Видаленого кліща необхідно помістити на шматок вологої марлі у флакон, пробірку, інший чистий скляний посуд та щільно закрити кришку. За направленнями лікаря у лабораторній мережі проводяться лабораторні дослідження кліщів на наявність збудників бореліозу.

3. Ретельно вимийте руки з милом.

4. Протягом двох тижнів щоденно вимірюйте температуру тіла, а в разі її підвищення чи виникнення почервоніння на шкірі – зверніться до лікаря. Не використовуйте олію та креми – це лише підвищить ризик інфікування.

Аби уникнути укусів кліщів фахівці радять дотримуватися наступних правил:

• одягатися в світлий, однотонний, з довгими рукавами одяг, який щільно прилягає до тіла, на якому легше помітити кліщів. На голову варто одягати головний убір;
• використовувати репеленти (засоби, що відлякують комах);
• під час прогулянки треба проводити само- та взаємоогляди – через кожні 2 години та ще раз вдома. Особливо ретельно потрібно обстежувати ділянки тіла, покриті волоссям;
• вдома одразу після прогулянки треба змінити одяг, білизну, ретельно їх оглянути, випрати та випрасувати. Не можна залишати цей одяг біля ліжка чи спати в ньому. Витрушування одягу не позбавляє його від кліщів;
• якщо прогулянка була разом з домашньою твариною, її теж слід оглянути на наявність кліщів до того, як впустити до помешкання.

Читайте також: У Хмельницькому жінку вкусив їжак

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую