ye-logo.v1.2

Безкоштовна магнітно-резонансна томографія у Хмельницькому: що змінилося

Здоров'я 9297
З міського бюджету на відшкодування МРТ наразі виділено 560 тисяч гривень
З міського бюджету на відшкодування МРТ наразі виділено 560 тисяч гривень. Фото: ілюстративне 24tv.ua

З міського бюджету відшкодовуватимуть проходження МРТ у приватних медичних закладах.

Вчора, 22 серпня, члени виконавчого комітету Хмельницької міської ради затвердили порядок проведення та відшкодування вартості обстеження жителів обласного центру методом магнітно-резонансної томографії за кошти міської скарбниці. Завдяки цьому рішенню хмельничани зможуть за направленням лікаря проходити цей вид діагностики у приватних медичних закладах.

За словами начальника міського управління охорони здоров’я Бориса Ткача, магнітно-резонансна томографія у міській лікарні була безкоштовна й раніше. Проте томограф вже вичерпав свій ресурс. Новий коштує 40-60 мільйонів гривень, тому дешевше відшкодовувати вартість цієї діагностики приватним медзакладам.

«Ми оголосимо розгляд пропозицій від приватних медичних закладів. Договір буде підписано з тим, хто надасть кращі і вигідніші умови, — розповідає Борис Ткач. — Наразі з міського бюджету на відшкодування цієї діагностики виділено 560 тисяч гривень. За нашими підрахунками, цієї суми вистачить на два місяці. Тому на бюджетній сесії будемо просити додаткових коштів, щоб забезпечити безкоштовну діагностику хмельничан до кінця цього року».

Також він зазначив, що порядок проходження МРТ і комп’ютерної томографії дещо відрізняється. Останню безкоштовно проходять лише пацієнти невідкладних станів. А ось магнітно-резонансну томографію за направленням лікаря жителі міста можуть проходити й для планового обстеження.

Втім, відповідно до положення, на таке обстеження пацієнта не можуть направляти лікарі первинної ланки (лікарі загальної практики-сімейної медицини, дільничні педіатри та дільничні терапевти). Таке направлення має надавати вузькопрофільний спеціаліст.

Читайте також: Як на вихідні у Хмельницькому працюватимуть медичні заклади (ГРАФІК) 

Коментарі:

МРТ КТ Хмельницький 30.10.2019 01:32

Видалено, бо містить посилання на невідомий сайт - Адміністратор

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую