ye-logo.v1.2

У Хмельницькому відсоток кесаревих розтинів перевищив рекомендований рівень

Здоров'я 8165
Завищений відсоток кесаревих розтинів також фіксують у Камянець-Подільському перинатальному центрі та Віньковецькій, Славутській, Чемеровецькій центральних районних лікарнях
Завищений відсоток кесаревих розтинів також фіксують у Камянець-Подільському перинатальному центрі та Віньковецькій, Славутській, Чемеровецькій центральних районних лікарнях. Фото: womenclub.pp.ua

Вони склали 28 відсотків серед усіх пологів, проти 15 відсотків рекомендованих фахівцями.

За результатами діяльності закладів охорони здоров’я області за 9 місяців цього року, Хмельницький міський перинатальний центр має вищий показник кесаревих розтинів серед всіх акушерських стаціонарів області. Про це йшлося на черговій колегії охорони здоров’я області. Так за 9 місяців цього року в медзакладі з’явилось на світ 2 тисячі 706 малюків. Серед усіх пологів – 28 відсотків - кесарів розтин, проти 15 відсотків рекомендованих Всесвітньою організацією охорони здоров’я.

Як зазначають фахівці міжнародної організації, більший відсоток вже вважається зловживанням. «Така операція дозволяє рятувати життя людей, але часто вона виконується за відсутності медичних показів. Крім того, часте проведення кесаревого розтину без медичних показів призводить до надмірних витрат і відтоку ресурсів на шкоду надання інших послуг», - вважають фахівці ВООЗ. В Україні цей показник теж прийнятий за орієнтовну норму.

За словами очільника управління охорони здоров’я Хмельницької міської ради Бориса Ткача, з таким високим показником стикнулись вперше за останні п’ять років.

«Дійсно, відсоток кесарських розтинів зріс і перевищує рекомендований рівень. Чому це сталося — важко сказати. Сьогодні частина жінок йде на операцію за медичними показами, але є частина тих, хто йде не за абсолютними показами, тобто коли можливими є обидва варіанти. Проте є частина жінок, які наполягають, щоб їм проводили пологи саме за допомогою кесаревого розтину. Ми будемо ще опрацьовувати ці показники і проводити аналіз. Але, враховуючи те, що, на щастя, материнської та малюкової смертності немає, то, можливо, цей показник себе виправдовує», - коментує Борис Ткач.

Додає, що кесарський розтин - дороговартісніший у порівнянні з природними пологами. І в майбутньому, коли Національна служба здоров’я буде однаково оплачувати, як природні пологи, так і кесарський розтин, до цього почнуть підходити виваженіше.

Статистика народжуваності у Хмельницькому перинатальному центрі за три роки

Статистика народжуваності Хмельницького перинатального центру. Інфографіка управління охорони здоров'я міста

Андрій Ропотан, директор міського перинатального центру, вважає, що проблеми у таких показниках немає. Оскільки у заклад звертаються не лише місцеві пацієнтки, а з інших регіонів.

«Я не бачу у цьому ніякої проблеми. Якби відсоток кесарських розтинів виріс і при цьому не знизились показники малюкової смертності і травматизму, тоді це був би поганий показник. Зазвичай, до нас звертаються вагітні із патологіями не тільки з міста, а й приїжджають із інших регіонів. Ми нікому не відмовляємо, тому що йдемо до реформи, чим більше ми надамо послуг, тим більше нам виділятимуть коштів для розвитку. Паралельно з цим потрібно враховувати, що в медзакладі нульовий відсоток втрат. Всі кесарські розтини були зроблені за показами. Я як керівник особисто це контролюю», - говорить Андрій Ропотан.

Проте у Департаменті охорони здоров’я області такими показниками стурбовані. Кажуть, потрібно посилити контроль над тим, наскільки обґрунтованими є призначення кесарських розтинів.

«За результатами аналізу діяльності закладів охорони здоров'я області за 9 місяців цього року Хмельницький міський перинатальний центр демонструє найвищий показник кесаревих розтинів з-поміж всіх акушерських стаціонарів Хмельниччини. Це дуже тривожить Департамент охорони здоров'я області. Адже, покази до кесарських розтинів визначаються не бажанням пацієнтки, а за медичними показаннями. Тому на колегії це питання було розглянуте і акцентовано питання про дотримання показів щодо оперативного розродження жінок», - коментує Тетяна Косовська, заступник директора Департаменту охорони здоров'я області.

Додає, що, на жаль, не лише у Хмельницькому відсоток кесарських розтинів перевищує 20 відсотків. Завищений відсоток фіксують у Камянець-Подільському перинатальному центрі та Віньковецькій, Славутській, Чемеровецькій центральних районних лікарнях.

«Наприклад для обласного перинатального центру 20 відсотків зрозумілий показник, там обслуговується більша кількість жінок з патологіями. А от для центральної районної лікарні він високий, тому що там немає стільки важких випадків для оперативного втручання», - підсумовує Тетяна Косовська.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую