ye-logo.v1.2

Не скорочення, а перерозподіл ресурсів – директор департаменту охорони здоров’я області про медреформу

Здоров'я 1991
Олександр Худенко каже, що зміни, які відбуваються в охороні здоров
Олександр Худенко каже, що зміни, які відбуваються в охороні здоров'я не ставлять за ціль скорочення медичних працівників . Фото: Володимира Гординського

Вже два місяці медичні заклади другого рівня працюють за новини умовами.

З 1 квітня в Україні стартував другий етап медичної реформи, хоча пандемія внесла свої корективи. На Хмельниччині, за словами директора департаменту охорони здоров’я хмельницької ОДА Олександра Худенка, усі медичні заклади, яку уклали угоди із НСЗУ, готові надавати медичні послуги населенню.

«В області 96 надавачів медичних послуг, які заключили угоду з НСЗУ із 1 квітня. Із загальної кількості це 18 комунальних закладів охорони здоров’я, 10 – фізичні особи підприємці і 6 приватних закладів», – повідомив під час брифінгу в ОДА Олександр Худенко.

Але різні заклади заключили угоди на надання різної кількості послуг. До прикладу, Хмельницька обласна лікарня заключила угоди на надання, а відповідно і фінансування 14 пакетів послуг, а Хмельницька інфекційна лікарня, вона спеціалізована і має угоди на надання послуг за двома пакетами. Але це, як запевняє Олександр Худенко, не означає, що кількість пакетів має суттєве значення на кошти, які отримають заклади і на скорочення, чи не скорочення працівників. хоча зізнається, раніше все розраховувалося посадами і робочими місцями, а тепер має бути головним – якісна медична допомога.

«Зміни, які відбуваються в охороні здоров’я не ставлять за ціль скорочення медичних працівників, адже вона грунтується на фахівцях. Є питання стосовно переходу закладу від коммунального до коммунального некомерційного. Тоді ми оперували посадами, штатними одиницями. А зараз підприємство переусім має надавати якісну медичну допомогу, а її мають забезпечувати висококваліфіковані медичні працівники», – зазначає чиновник.

Олександр Худенко каже, питання про скорочення медичного персоналу для нього «тупікове», адже в жодній лікарні, на зустрічах не говорить про те, що необхідно звільнити працівників.

«У нас є оптимізація, яка пов'язана з тим, що для кожного конкретного закладу , відділення треба фахово надати медичну допомогу. Якщо для цього нам необхідно певна кількість фахових працівників, то вони мають бути, про скорочення мова не йде. Але є історичні підходи, коли ми фінансувалися не з точки зору надання конкретної послуги, а з точки зору можливості утримання (закладуавт.). Зараз є сучасне обладнання, яке може виконувати більш досконалу діагностику. І на сьогодні воно (звільненняавт.) не через працівника як такого, а через застосування тих, чи інших технологій, які дозволяють працювати іншою кількістю працівників», – пояснив чиновник і додав, що перерозподіл ресурсів відбувається, але задача стосовно звільнення – не стоїть.

Заступник голови Хмельницької ОДА Роман Примуш додав, що кожен керівник закладу, який надає медичні послуги, на місці має і буде вирішувати, скільки і які працівники мають забезпечувати функціонування закладу, адже від цього залежить якість надання послуг, а відповідно і фінансування.  

Читайте також: Дякуємо лікарям: у Хмельницькому таксисти проведуть акцію 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую